Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan szelidítsem a szavanna...

Hogyan szelidítsem a szavanna varánuszom? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Van valami különleges módszer?

mert most egy kicsit fél még...



2012. okt. 14. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia a helyét, többször kell kézbe venni.Ne tégy hirtelen mozdulatokat.
2012. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:)))meg is tettem egy jó 2 percet el is üldögélt a kezemben :DD Amúgy van még valami amivel a bizalmába férkőzhetek?
2012. okt. 15. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
szelídíteni nem lehet a hüllőket..csak minél természetessé tenni neki az ember jelenlétét..és hogy fogdossák.
2012. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyakori Ferenc ***** válasza:
Szavanna varánuszt kézszelíddé lehet tenni, hülyeség h nem lehet szelidíteni. Tárgyra térve, naponta többször vedd ki, simogasd, hagyd, hogy szagolgasson (nyelvnyújtogatás), de nem szabad túlzásba vinni. 2 fontos dolog van: először is ne frissel legyen mosva a kezed, alias legyen a kezednek "te" szaga, véletlenül se mosószer, táplálék vagy egyébb. A másik, hogy (mint előttem írták) ne tegyél hirtelen mozdulatot. Sokat segít ha esetleg ágy, vagy nagyobb kanapé előtt van a TV, mert akkor befekhetsz elé, és a hasadon (ruha nélkül) pihentetheted az állatot, akkor is szokja a szagodat, közelségedet. Az én varim egy hisztis kis szemétláda, de már alakul - alakul, sajnos elég vad volt mikor megkaptam, és nem is túl fiatal, ami a legkönyebben szelidíthető. :D
2012. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ:)))megfogadom a fontos tanácsot:))
2012. okt. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!