Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szavanna varánuszt szeretnék...

Szavanna varánuszt szeretnék valaki tapasztalt varánusztartó megosztana velem pár infót?

Figyelt kérdés

Van egy 200x100x100cmes terráiumom az elegendő?

Mivel etessem h ne hízzon le?

Kb hány alkalom?

Van valami különleges szelidítési technika?

Van valami olyan dolog amitől óvakodnom kéne vagy amit nem ajánlasz?


2012. márc. 4. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1: ez a terkó elegendő lesz neki egy ideig, sok évig, de ki fogja nőni maajd, azért most ne vegyél egy másik terkót, mert még sokáig jó lesz:)

2: etetés, mivel ők ragadozók ezért nagyon sokat nem fogsz tudni segíteni, de adj neki bőven kaját. Úgyis látni fogod mikor elég neki és mikor túl sok. Igazából ez nagyon nehéz, mert még kiskorában kisebb testű rovarokat eszik, amiknek más a tápértékük mint egy rágcsálónak, szóval ezt így nehéz megmondani milyen a jó etetés. Én azt ajánlom, hogy etesd nyugodtan, (nagyobb korában pl.: megeszik 1 nap 15-20 tücsköt is) és egy 8-10 nap után hagyj ki 2-3 napot, akkor már éhes is lesz, és nem is hízik el annyira, kiürül a szervezetéből a sok kaja. Ja és szerintem napi 2 alkalommal, reggel vagy hát olyan 10 óra tájékán és este 6 óra környékén, de persze az sem baj, ha ez kitolódik kora reggelre és később esti órákra. Viszont rágcsálót felügyelet nélkül ne adj be neki, mert kárt tehet az állatban. Illetve még úgy is adhatod neki, hogy heti 6x és 1 nap kihagyás, de akkor havonta vagy 2 havonta 1x legyen meg a 2-3 napi szünet. És akkor egy nap ne adj neki olyan sokat, szóval ne mindennap egeret vagy patkányt egyen, hanem 10 tücsök, és egy héten 1x egér is mehet. Bár lehet, hogy ez is sok.

3: Szelidítésnél nagyon figyelj arra, hogy ne erőltesd magad rá, de ne is hanyagold el. Ennél is meg kell találni az arany közép utat. Soha ne legyen a kezednek eleség szaga, mert akkor rá fog kapni (tapasztalat, pedig 3 éves példány volt). Óvatosan nyúlj az állathoz és mellőzd a hirtelen mozdulatokat. Az a baj, hogy viszont ez a terkó szerintem nagy lesz az elején, mert 1, Te se találod meg, 2, az állat se fogja megtalálni az eleséget, de aztán kitudja.

4: Igazából azon kívül, hogy utána olvasol nagyon alaposan a témának és megpróbálod a maximumot nyújtani sokkal többet nem tehetsz. És még 1 fontos dolog, hogy a harapása nem mérgező, de nem szerencsés összetalálkozni velük, úgyhogy vigyázz nagyon :)

jó állatozást és sok boldogságot hozzá:)

2012. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen h vetted a fáradtságot és leírtad ezeket a hasznos infókat. Megfogadom a tanácsokat:)

lehet h kezdetben valami elválasztóval megfelezem vagy legalább is csökkentem egy kicsit az alapterületet a terkót aztán majd ha nő akkor birtokba veheti az egészet.


EGY utolsó kérdés ha még tudnál válaszolni h kb mekkora a maximális terráriumméret ami szükséges lehet végső testmérethez?

2012. márc. 6. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 3-4 éve tartok varánuszokat. Leírom az én tapasztalatom...

A terkó egy ideig tuti elég lesz neki, az én legidősebb példányom olyan 4-5 éves, és nem éri el az 1m-t... úgyhogy egy darabig bőőőőven elég lesz neki... Fontos, hogy néha majd a szabadban is napoztasd, és melegben ki szoktam engedni a kertbe, persze mellette vagyok végig... Nagy pancsolóstál, UV lámpa, 100W-os melegítőlámpa mindenképp kell, és kb. 10-15 cm vastagságú homok. SZeretnek ásni.

Ha nem akarod hogy elhízzon, akkor a tápláléka kb. 70%a rovar kell hogy legyen,...

Mi sáskával, nagy csótánnyal etetjük a kisebbeket, néha HALAT kap (felejtsd el, hogy egérrel, patkánnyal eteted, attól elhízik rohadtul)...

A nagyobbak halat kapnak, sáskát, és RITKÁN csirkehúst (combot, lábat)... Hetente-kéthetente esznek, de akkor kiadósat. Tojást is adhatsz nekik nyersen, ill megfőzve - nagyon nagyon szeretik.

Ha kiskorától kezdve foglalkozol vele, elvileg szelíd marad, de kivételek vannak. Egyik varim pl. bébikorától nálam van, mégis egy csapkodós, sziszegős dög. De meg lehet fogni, csak hisztériázik.. :) Nem kapna meg soha.

Hát öhm. Kb ennyi

2012. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első vagyok, a véglegesnek 200*150*100-at mondják, de mivel másfélméteresre is megnőhetnek ezért én a 200*200*150-et mondanék, de nem is tudom, hogy csinálnak-e ekkorát. Biztos igen, de ez még nagyon sokára fog neki kelleni.
2012. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat.
2012. márc. 7. 20:14
 6/7 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Vigyázz, hogy ne etesd túl. Egeret havonta max egyszer adjál neki. Szereti a gyászbogárlárvát is (ez legalább nem ciripel). Még egy fontos dolog! Nem árt, ha kálciumporral beforgatod az eleséget mielőtt odaadod neki. Ha nem kap elegendő kálciumot a szervezete, akkor megpuhulnak a csontjai, teljesen eltorzulhat szerencsétlen jószág és ez elég gyakori betegség az otthon tartott hüllők esetében.
2012. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot és a figyelmeztetés bár mondjuk a vitaminpor az az egy dolog amit természetesen minden jószágomnál kötelezően betartok és mindent beetettem.
2012. márc. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!