Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Penészedik a terrárium!...

Penészedik a terrárium! Milyen fát tehetek bele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit föl akarom dobni a terráriumomat. Eddig csak vasfa volt benn, az tökéletes volt olyan szempontból, hogy nem penészedett, vagy csak nagyon-nagyon (akkor is csak fehér pontokban az alján), de hát nem túl dekoratív. Most kaptam egy szőlőtőkét, ami gyönyörű, le van kezelve, de nagyon penészedik! Ha hozzá ér a nyiros homokhoz, hatalmas zöld penésztelep képződik rajta! Ha hozzá ér a nedves földhöz, szintén. Ez így használhatatlan! Min. 70% páratartalom van a terkóban, állandó jelleggel, milyen fafajták vannak, amik legalább olyan jók, mint a vasfa? Volt redmoor fám is, de az is penészedett, mint a szőlő...

2012. dec. 1. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden fa fog penészedni. A vasfa a kevésbé.

Milyen állatot tartasz? Nyílméregbékát?


Én nem csinálok olyan nagy párát a madagaszkári nappali gekkómnak, ugyan az is esőerdei, de nálam nem penészedik semmi, a tetején rács van és szellőzik valamennyire. Nagy tál víz benne a páratartalomhoz, de szerintem nincs 60% fölött sosem.

2012. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

javítom: a vasfa csak nagyon-nagyon kicsit.



70-80 %-os páratartalom kell, remeterákokról van szó. A vasfa tényleg csak alig penészedik (már HA egyáltalán penészedik), de a szőlőtőkén szinte burjánzik.

2012. dec. 2. 01:27
 3/3 Platypus ***** válasza:

Próbáld ki a szavanna gyökeret. Ez is egy magas csersavtartalmú, sötét fa, de érdekesebb a formavilága mint a vasfának. Amúgy vasfából is vannak nagyon látványos darabok, jobb akváriumos boltban kell keresni az ilyesmit.

Esetleg egy tömény csersavas áztatás vagy más kezelés lehet hogy használhatóvá tenné a penészedős fákat is.

2012. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!