Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkó mellé lehetne...

Leopárdgekkó mellé lehetne tenni kaméleont? Elviselnék egymást?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a madagaszkári nappaligekkó csinálta, hogy átment a sisakos kaméleon mellé.


Ebbe volt a gekkó:

[link]

Elindult világot látni:

[link]

És gondolom mivel világított a lámpa a kaméleonnál:

[link]

[link]

Hát átment hozzá, mert felül ez nyitva volt:

[link]

Aztán a kaméleonnal együtt lakott egy ideig és nem foglalkoztak egymással.


Nagyobb helyen esetleg lehetne csinálni ilyen társítást szeritem. A kaméleon mindig fent lenne az ágak tetején, a leopard gekkó meg alul lenne, ugyanígy a keméleont kisebb teknőssel pl láttam már társítva.


Csak a páratartalom miatt nem tudom hogy ők hogyan viszonyulnának egymáshoz, mert a kaméleonnak jó ha az üvegre bespriccelsz napi 1x, vagy 2x vizet. Leopard gekkót nem tartottam, az nem tudom mennyire díjazza a dolgot.


A leopard gekkónak repti glo 10.0-át írnak lámpáának, ami egy erősebb UV fény. A kaméleonnak én viszont az 5.0-át használtam, ez picit gyengébb, de lehet hogy jó neki a 10.0 is, azt nem tudom.


Meg mondjuk akkor a méretekre oda kell figyelni, hogy azonos méretűek legyenek. És el tudom képzelni azt is hogyha a kaméleon ivarérett lesz, akkor talán behülyül és bánthatja a gekkót. Itt amikor kaméleon öregebb volt, akkor már nem másztak át egymáshoz, csak kiskorukban. Szóval azt nem tudom hogy a felnőtt állat hogyan viselkedne, mert a kaméleon itt nálam nagyobb korában már védte a saját terráriumát, és néha nekem sem engedte hogy kitakarítsam. Néha így tátogott, meg fújt rám:

[link]

2012. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:D
2012. dec. 24. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!