Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy ékszerteknősöm akinek...

Van egy ékszerteknősöm akinek a szeme bevan duzzadva és nem tudja kinyitni ezért elvittem orvoshoz aki azt mondta hogy etessük meg nagyon de nem eszik akkor hogyan etessem meg?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el egy normális állatorvoshoz, ne egy kuruzslóhoz. Majd ad neki injekciót.
2013. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudom, hogy tartod a tekidet,de azért leírok pár jótanaácsot(nem vagyok állatorvos,de több,mint 10 éve foglalkozok tekikkel,nem csak ékszerrel).

Télen, a hüllők anyagcseréje lelassul,kevesebb táplálékot vesznek magukhoz, de azért hetente 2-3 alkalommal esznek. Az akvárium vize legyen minimum 26 fokos, de ha melegebb,az csak jobb.Érdemes a kiülőkő fölé egy infralámpát rakni(lógatni),mert az által jobban fel tudnak melegedni,beindul az anyagcseréjük.Ne legyen huzat felettük,ha szellőztetsz a házban,akkor ne üljenek kint a kövön,mert könnyen megfázhatnak.Az általad leírt tünetek hideg,huzatos tartásra jellemzőek,érdemnes megfigyelned még,hogy nem habzik-e az orra környéke,esetleg nem úszik-e ferdén...

A gyulladt szemre jó még a langyos kamillás fürdetés,törölgetés!

2013. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Vidd el egy másik orvoshoz, aki ért is a teknősökhöz. Szemgyulladásra általában A-vitamin injekciót kapnak, mivel a legtöbb teknős nem fogad el táplálékot ha nem tudja kinyitni a szemét. Szoktak rá szemcseppet is felírni. Ha már eddig eljutott az állapota, akkor nem fog meggyógyulni kezelés nélkül!
2013. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
már több mint 3 hete nem evett szinte semmit csak egyszer kétszer egy kis apróságot és kapott már A-vitamin injekciót ,nem úszik ferdén se habzik az orra és már egy-két napja az orvos is fel hívta a figyelmemet a tartásával kapcsolatba azóta folyton ügyelek mindenre de nem igazán érdekli a kaja amit oda rakok elé
2013. jan. 3. 17:33
 5/7 A kérdező kommentje:
és krémet is kapott már rá de az körübelül mikor fog használni?1-2hét?
2013. jan. 3. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

szemgyulladás lehet a víztől, ha nem elég tiszta vagy túl vízköves

egyszer régebben, még másik tekimnek, ez volt a baja és szemcseppet kapott rá, amit kisállatboltban is lehet kapni

szépen meg is gyógyult tőle

2013. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja tudooooom ez volt az enyémmel is és úgyetettem hogy kivettem a vízből és a szájához raktam a halat A REX ÁLLATKÓRHÁZBA VIDD EL INJEKCIÓÉRT MEG FOG GYÓGYULNIIIIII hidd el
2014. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!