Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális, ha az ékszertekim...

Normális, ha az ékszertekim nem akarja enni, amit eddig evett?

Figyelt kérdés

Két sárgafülű ékszerteknősöm van. Eddig ették mind a ketten a szárított, a fagyasztott halat. Ették a rákot, szívmixet.

Karácsonyra hazamentünk, itt hagytuk őket. Semmi bajuk nem volt: életkedvük ugyan olyan, nem betegek.

De a kicsi nem akarja enni a halat! Egyedül a szárított rákot eszi meg. A nagy persze zabál, mint egy tehén szokás szerint. :D


De semmi baja egyiknek sem. Se a szemükkel, semmi. Nincsenek megfázva sem. Lehet, hogy a pici ráunt a halra? De hát az a fő táplálékuk... tényleg, éppen csak csipeget belőle ritkán és annyi.


Amúgy kb. heti 2x-3x kapnak enni. Amiket soroltam, azokat vegyesen. Nem mindig ugyan azt, váltogatom.



2013. jan. 24. 19:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekünk sem ettek egy időben a teknősök de majd visszajött az étvágyuk :) Szerintem nálunk is valami átmeneti lehetett. Ne aggódj majd még eszik és a teknősök bírjak étel nélkül :)
2013. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, hogy nem gond ez. De attól még aggódok az állatkáimért. :D Ennyiért meg állatorvoshoz nem akarnék menni.


Jól van, remélem is, hogy visszajön az étvágya. Csak hát, ő a kisebb, őt mindig jobban féltem. :)

2013. jan. 24. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:
szárított halat felejtsd el ! fagyasztott hal legyen a fő tápláléka !
2013. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy a szárított is jó. Mint írtam, vegyesen kapnak több félét. :)
2013. jan. 24. 22:45
 5/14 anonim ***** válasza:
ha jót akarsz hanyagolod a szárított kaját, és rá térsz a fagyasztottra, vagy előbb utóbb a a tekik betegek lesznek :( a szárítottban nincs semmi tápanyag, kb olyan mint neked a csipsz , élő eleség és fagyasztott kaja (hal), na meg zöldség, legjobbak az akvarisztikában is ismert növények!
2013. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szárítottat adhatsz kiegként vagy nasi ként de fő flamo ne ez legyen !
2013. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De úgy tudom, hogy élő halat és zöldséget csak nagyobb korban esznek. 5 éves kor körül vagy hogy. Akkor ez most hogy van?


A kisebb tekim be se tud kapni egy fél halat. Így is darabolom nekik a fagyasztottat is.

2013. jan. 25. 18:44
 8/14 anonim ***** válasza:
hát zöldséget nem csak 5 éves korában eszi, meg az enyém 2 hónapos és megeszi , az arra vonatkozik ,hogy már idősebb korában jobban a zöldet preferálja, amúgy én betettem neki egy guppít gondolva,hogy még kicsi nem eszi meg meg ,hogy had játsszon vele , hogy meglegyen a vadászösztöne ,és egyik reggel a guppit sehol nem találtam :( nem ez volt a célom ,hogy megöljem a guppit de így sikerült :(
2013. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hm, majd kipróbálom akkor. Mondjuk őket külön kell etetni mert a nagyobb harciasabb is, néha elszedi a kicsi elől a kaját.

Pedig én már kb. 5 boltban is kérdeztem az eladókat és azt mondták, hogy az élő halhoz még kicsik. Meg a növényekhez is. Ezért nem adtam nekik ilyesmit.

Na majd jövő héten hátha tudok venni halat nekik, mármint élőt.

Ti milyen növényt adtok nekik??

2013. jan. 25. 20:13
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez a teknős bolond. :D Most már eszik normálisan, pedig tegnap még a maradék fagyasztott halat kapták, meg mellé szárítottat is és mindent evett. :)
2013. febr. 7. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!