Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális, ha az ékszertekim...

Normális, ha az ékszertekim nem akarja enni, amit eddig evett?

Figyelt kérdés

Két sárgafülű ékszerteknősöm van. Eddig ették mind a ketten a szárított, a fagyasztott halat. Ették a rákot, szívmixet.

Karácsonyra hazamentünk, itt hagytuk őket. Semmi bajuk nem volt: életkedvük ugyan olyan, nem betegek.

De a kicsi nem akarja enni a halat! Egyedül a szárított rákot eszi meg. A nagy persze zabál, mint egy tehén szokás szerint. :D


De semmi baja egyiknek sem. Se a szemükkel, semmi. Nincsenek megfázva sem. Lehet, hogy a pici ráunt a halra? De hát az a fő táplálékuk... tényleg, éppen csak csipeget belőle ritkán és annyi.


Amúgy kb. heti 2x-3x kapnak enni. Amiket soroltam, azokat vegyesen. Nem mindig ugyan azt, váltogatom.



2013. jan. 24. 19:15
1 2
 11/14 AlanLoyd ***** válasza:
Hi, az ördöghínárt nagyon szeretik,én azt szoktam nekik adni. Nekem úgy esznek, mint a vetmalac, sokszor még az ujjamat is megennék, ha nem vigyáznék :)Nekem már öt évesek a tekik, csak fagyasztott halat, szívmixet, csiga-kagyló darálékot, és nasinak kis puffit adok nekik már kicsikorukóta, és makk egészségesek. Szárított halat ne adj nekik, nincs benne semmi tápanyag és olyan létfontosságú anyagok, amik csak a fagyasztott ill. élő halakban van meg.
2013. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni. :) Amúgy már nem adok nekik száraz halat. Zöldet majd be is akarok nekik pakolni csak előtte a tervezett kimászókát szeretném megvalósítani- akkor jobban ki tudják használni az akvárium méreteit.
2013. febr. 9. 21:53
 13/14 anonim ***** válasza:
Most kezdenek el enni többet itt a a tavasz ja és az is lehetett a baj hogy a vizük hideg volt??
2013. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem volt hideg a vizük télen sem, mert igaz, hogy az ablakba vannak de ott van a konvektor is és az felmelegíti nekik a vizet. :) Meg úszkálnak, napoznak minden nap, jól érzik magukat. 2 hétig nem az ablakban voltak, de akkor is körbe bugyoláltam az akváriumot mindennel. :)
2013. febr. 21. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!