Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek hol lenne a...

Evelin91 kérdése:

Ékszerteknősnek hol lenne a legjobb helye?

Figyelt kérdés
2,5 éve van egy ékszerteknősöm. Nagyon szeretem és nem akarnék megszabadulni tőle, de sajnos nyártól nem leszek itthon (nyáron Balatonon dolgozom, télre pedig külföldre megyek). Sajnos nem tudom kire rábízni, hogy gondozza, mindenképp szeretném, hogy jó helye legyen. Vannak tavacskák, ahol élnek teknősök, bár ettől kicsit félteném így hirtelen.. Állatkertbe is befogadnák. Mit tegyek? Vagy csak keressek neki egy gondozó gazdit? Eddig egyedül volt, nem tudom, több tekit hogy viselne el...

2013. febr. 4. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, szerintem az állatkert lenne a legjobb megoldás.
2013. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tilos az ékszer tekit el engedni, mert ki szoritja a mocsári teknőst az élőhelyéről, persze, ha nemfagy meg.
2013. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is az állatkertet javaslom, szívesen befogadják.

Vagy ha van olyan ovi vagy suli a közelben lehet ott is szívesen elfogadják, mert nálunk pl az oviban minden csoportban van valami kis állat, többek közt teki is akad, és azokat nagyon szépen gondozzák.

2013. febr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is az állatkertet tartom a legjobb ötletnek. De hogy fogad majd több tekit?

További vélemények is érdekelnek. :)

2013. febr. 5. 09:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben próbáld meg egy ismerősnek oda adni szerintem. Vagy adj fel hirdetést.

Anyum oviba dolgozik, ott is van ékszerteknős, a gyerekek imádják. :)

Vagy ha megbarátkoztál a gondolattal, állatkertet én is javaslom.

2013. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugi ha az állatkertben van nagy medence nekik, ott nagy helyen minden tekinek lesz helye, Lehet hogy nem teszik be több közé. Érdeklődj mindent meg.
2013. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Állatkert.
2013. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állatkert szerintem is jó. Mi is beadtuk őket (igaz máshova), mert nem létezett akkora akvárium, ami a két 20 cmre megnőtt teknősnek elég lett volna és nem lett volna képtelenség takarítani. Valamilyen szinten az állatkertben is gondozzák őket, nem tudom elképzelni, hogy ne etetnék őket, mert akkor kiirtanák az összes létező halat a tóból.

[link]

2013. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nagyabonyi-B Szilvia válasza:
Megbízható forrásból tapasztalva NEM ajánlom az Állatkertet,mert akárgosítottákmennyire is fura,nem etetik a tekiket a Nagy-tóban és rengeteg a beteg,gombás,sérült állat,egy otthon tartott teknős nem biztos hogy azt a baktériumflórát,a nehezen elkapható kajaforrást jól tolerálja.Én is szerettem volna beadni hogy ott milyen jól érzi magát,de felvilágosítottak,h tele van a tó már velük,és sok az elhullás, mert nem gondozzák a teknősöket.Ha szerencsés a Pálmaházba kerül,de sokkal ott sem jobb a helyzet,csak ott a krokik miatt jobban tisztítják/ották,mert nem tudom vannak e ott még...szóval inkább vagy lelkes tóval rendelkező terraristának,vagy tenyésztőnek aki nyáron tavakban tartja add oda.De ne add soha ingyen,hiszen akkor lehetőséget adsz az illetőnek a továbbértékesítésre!De ne engedd el télen kevés az esélye hogy eltelel...és tilos is elengedni.Még az is lehet h tudnék neki gazdit :)
2013. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi!

Igyekszem azon gondolkodni, hogy lehetne megoldani, hogy mégis megmaradjon, nem szerettem volna tőle megszabadulni..

Pénzt nem kérnék érte, mert az nekem olyan lenne mintha csak amiatt adnék túl rajta.. de lehet hogy igaza van ebben is. Szerintem valahogy azért csak a gazdija maradok. :)

2013. márc. 21. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!