Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért lökdösi az egyik teknős...

Miért lökdösi az egyik teknős a másikat?

Figyelt kérdés

Két ékszertekim van, a nemüket még csak sejteni lehet. A nagyobb a vehemensebb és tegnap óta a fejével lökdösi a kicsit. Nem csipkedi a picit de komolyan, mint egy faltörő kos...


Amúgy a nagyobb szokott násztáncot járni, de nem biztos, hogy a kicsi leányzó. Sőt, az sem biztos még, hogy a nagyobb a fiú. De most nem is ez a lényeg, csak nem akarom, hogy bántsa a kicsit...



2013. márc. 4. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez előfordul, hogy az erősebb teknős bántja a gyengébbet. Ha nagyon agresszív lesz, a legjobb, ha elkülöníted őket.
2013. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ettől tartok. Eddig sosem bántotta, ma ő az élelmesebb az etetésnél. Remélem inkább csak rájött az ötperc, mert nagyon nem szeretném őket külön rakni.

Lassan két éve, hogy megvannak és eddig nem volt gond. Lehet "kamaszokor"?

2013. márc. 4. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kinőtték az akváriumot. Mekkora helyen vannak?
2013. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hát próbáld úgy csinálni hogy a hasukra feküdjenek vagy fordítsd meg őket és ha látsz egy kis dudort a hasán az lány ha nem akkor fiú!
2013. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm megnézte őket, szerinte a nagyobb a lány. A farkánál mintha ott lenne a kis tojás lerakó "helye". De nálam még csak 2 éve lesznek, előtte a boltba nem tudom meddig voltak.


Arra én is gondoltam, hogy a nagyobbnak kicsi most már a hely. Ha jól emlékszem akkor elég, ha a páncél ötszöröse az akvaterrárium hossza. Így mérve a kicsinek kb. 6x akkora a hely, a nagynak meg 4x

Egyébként nem lökdösi a kicsit állandóan. Csak úgy kb. 5 percig naponta egyszer vagy kétszer.

2013. márc. 5. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

amikor a mieink így veszekedtek 1 hónapig különválasztás volt

de a hím volt kötekedő a nősténnyel és kikaparta a szemit megette a kajáját a kezére harapott na meg próbálkozott párosodni

szedd őket külön egy kis időre tombolnak most

2013. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban amúgy is akarunk nekik venni egy nagyobb akváriumot de addig sajna nem tudom külön szedni őket, max lavorba.
2013. márc. 5. 22:27
 8/8 anonim válasza:
Nekünk 4 teki van egy 210 l-es akváriumban. Ugyan ezt csinálták a mieink is, én többször etettem őket és ngyobb akváriumot szereztem. Nálunk ez válik be.
2013. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!