Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sárgafülű ékszerteknős egy...

A sárgafülű ékszerteknős egy idő után tud kötődni, vagy ez kizárt? :D Később megismer majd és nem lesz ennyire félénk? Hogyan tudom megszerettetni magam vele? Vagy ez lehetetlen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 20:05
 1/8 anonim válasza:
egy idő után majd megismer és nem lesz félénk :) mióta van meg? egyébként ha minden nap foglalkozol vele, beszélsz neki, te adsz enni, kiveszed a helyéről úgy könnyen összemelegedtek :D bár sosem fog úgy hízelegni mint egy kutya vagy macska xd
2013. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 napja van meg :)
2013. ápr. 7. 20:18
 3/8 anonim válasza:
gratulálok! nagyon jó társat találtál :) nekem 2 volt csak sajnos kinőtték a helyüket így el kellett válnunk :( nagyon hiányoznak. nemsoká összemelegedtek! csak egyen rendesen :)
2013. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy esznek-e? az egyik a kezemből eszik, pedig még csak 3 napja van nálam, a drága :D még csak 3 hónapos , remélem hosszú ideig társaim maradnak :)) most megakarom tanítani velük, hogyha berakom a kezem a vízbe, és kiakarnak jönni mészkálni egy kicsit, akkor felmásszanak rá, az egyik az nagyon félénk , de a másikkal már alakulnak a dolgok :)
2013. ápr. 7. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj,ez természetes egy két hónap és már kézhez is lesznek szokva hogyha foglalkozol velük.Most még ne nagyon nyújkálj be mert stresszesek lesznek és harapni fognak,vár egy hetet legalább.Beszélj hozzájuk és nézd őket egy fél méteről majd egyre jobban közeledj.Ha kicsit méretesebbek lesznek akkor vedd ki őket a szobába mert megfáznak,a kezedbe kiveheted őket,de ne nagyon sűrűn.Tanulják meg hogy az újjad nem ennivaló,ezért ha jönnek vendégek ne enged nekik hogyh koppogtasák az üveget mert a teknősők vadak lesznek.Nem kell nekik semmi különféle vitamin csak az egész kis hal és néha zöldség/alma a vizükbe rakhatsz alga írtót ha zavar az alga de ez sem anyira múszály.Remélem segítettem kérdezhetsz bátran.
2013. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából nem stresszelnek és az ujjamat se harapdálják, csak hugomét :DD én kézből adom neki a reggeli friss guppikat.. Mennyi időközönként takarítsam ki? és hogy működik ez? teljes vízcsere? kavicsok kitisztítása? az nagy gond hogy kicsit sötét a vizük, mert kiépített kimászójuk van, amit az akvárium tetjére szereltem fel, és ott van a fény is, beszereljek egy másikat az akvárium oldalára? vagy ez nem gond nekik??:OO
2013. ápr. 8. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:

2.válaszadó vagyok:

hát igazából a tavakban is sötét van,a lényeg hogy nappal legyen nekik a kimászó felett fény,meg ne legyen korom sötét.A víz tisztasága az nekik nem anyira fontos mint amenyire mondják,mert ugye ezeknek a teknősőknek a természetes élőhelyük a tó,és ott sincs tisztaság,bár ugye neked nem anyira kellemes a piszkos A.T(A.T= aqwa terrárium)és igen teljes vízcsere ők nem halak,a kavicsokat is mosd át,sőt tisztító szert is használhatsz,ha szépen kimosod,de az sem baj ha egy kicsi marad,mert általában immunisak rá.

2013. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pár hétig ha fél, az normális. Új hely, új emberek, új hangok, új szagok. Hagyd békén, etesd naponta kishallal, és egy idő után megszokja hogy te vagy a "Kajaadó", és még bántani sem akarod. Az enyémek tudják hogyha én jövök, felismerik a hangját a lépéseidnek. Ugyan külső fülük nincsen, de a mély rezgéseket hallják. Ha a terrárium olyan helyen van, ahol gyakran vagy, gyorsabban megszoknak.

Sok sikert!

2013. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!