Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsmateknősöm nem szeret?

Pézsmateknősöm nem szeret?

Figyelt kérdés
Van egy kis pézsmateknősöm, kb 1 éves. Nem nagyon vettem kézbe soha, mert nagyon fürge volt, és nem szerette. Csak akkor fogtam meg amikor kivettem etetni. Mostanában gondoltam kiveszem, de ez mindenáron megakart harapni. Ha hátul megfogtam hátranyúlt és megharapott. Nem akar jóben lenni velem, de én ezt nem szeretném. Ha nagyobb lesz mégnagyobbat fog harapni, s lassan odáig fajul hogy nem merem majd megfogni. Na jó megfogom csak nem szívesen :D Mit tegyek hogy ne legyen ilyen aggresszív?
2013. ápr. 15. 16:52
 1/6 csajok2001 ***** válasza:
Szoktasd magadhoz jutalmakkal.lehet,hogy fél tőled!becézgesd,tölts vele több időt!sok sikert!
2013. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neve már kezdetektöl fogba van, Negro :)) am már nem bajbh idösebb? Még hozzámszokhat?
2013. ápr. 15. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos meg fog majd szokni, addig használhatsz egy vastagabb kesztyűt ha ki akarod venni.
2013. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Villácska ***** válasza:
100%
Pézsmateknős nem tud szeretni, SŐT nagyon kevés állat képes szeretetre. Semmi bajom a hüllőkkel de az állat csak bizalomra képes, és ha mondjuk sokat jutalmazod akkor nem téged szeret miatta hanem számít rá hogy majd kapni fog jutalmat. (fordítva is igaz) És ha megharap nem nem szeret hanem fél tőled. Ha nem volt hozzászokva kiskorától akkor nem fogja később se bírni, kutyákat kölyökoruk után is hozzá lehet szoktatni máshoz, nemtudom a teknősökkel hogyan van. De minden esetre ösztönlények, te szeretheted őket semmi rosz nincs benne :) Próbáld meg azt csinálni hogy valamilyen módon kiveszed, lerakod valahova ahonnan nem tud elmenni. És egyre közelítesz hozzá napról napra esetleg ha közel vagy hozzá adsz neki egy kis ennivalót amit nagyon kedvel. (az indiánok a lovakat így törték be)
2013. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tekifreak válasza:
Nos szerintem az hogy menyire szeret téged a tekid az a szemejiségétöl is füg. Például nekem 2 pézsmám van az egyik tök nyugis és imád a kezembe leni ha lerakom azonal visza akar maszni :D. á másik meg eleinte utálta ha kézbe vetem csomoszor megprobalt harapni. De nem atam fel akoris minden nap kézbe vetem ha sak pár percre is. Ès most már azt is megengedi nekem hogy simogasam a fejét :) söt... ha elkezdem simizni jobban kitolja a fejet hogy a nyakatis megtudjam simizni.
2016. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Ne aggódj. A pézsmateknős nem olyan állat,mint egy kutya.Nem képes olyan szeretetre,olyan kimeríthetetlen kedvességre. A teknősöd majd megbízik benned egy idő után. Az én teknősöm is sokszor megharapott,de most már megszokott(3,5 éves). Ha a kezedbe veszed és látod ,hogy ki akar bújni a szeretgetés alól,akkor szerintem rakd vissza. Mindenkinek kijár egy kis nyugalom,NEKI is.
2017. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!