Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnem a tekimnek a leheto...

Szeretnem a tekimnek a leheto legjobb eletkorulmenyeket fenntartani de anyukam. Lent tobb (? )

Figyelt kérdés

Imadom a tekimet, nagyon cuki.:) En fiatal vagyok, es zsepbenzt sem kapok.:( A tekim csak szaritott halat kap, mert anyum nem viseli el hogy a fagyasztoban ott van az a hal...Milyen ennivalok vannak, amik egeszsegesek a fagyihalon kivul? Ja es sziv-mixunk is van.

A terrariumaban tok pici a viz, de nincs sehol nagy kilepo. :/ Mit tudok csinalni ilyenkor? Anya nem igazan kedveli a tekimet, vagyis kedveli de nem szeret foglalkozni vele.:(


2013. ápr. 19. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kilépőhöz akárhol felszedhetsz egy nagy követ, csak mosd meg jól, mielőtt beteszed neki. Ha van otthon fejes saláta, akkor abból adhatsz neki egy picit, mert azt szeretik a tekik és egészséges is. (csak ne adj túl sokat, mert akkor fosnak tőle)
2013. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem szeret foglalkozni vele, nem is neki kéne. Most, amilyen szépen leírtad ezt, a gondozást teljesen átvállalhatod magadra, minden részét. Ha látja, hogy foglalkozol vele, akkor lehet, hogy megengedi a fagyihalat a hűtőben, ha tudja, hogy ennyire fontos neked a tekid.
2013. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de szerintem nagyon felelőtlen így állatot tartani. Ha tudtad hogy Édesanyád nem viseli el a fagyasztóban a halat, akkor miért vetted meg a teknőst?


Talán egy ötlet lenne, ha megkérdeznéd, miért zavarja? Mi is eszünk halat, szóval biztosan valami más zavarja. Próbáld meg elmondani neki, hogy nagyon fontos a teknősnek a kishal az egészsége miatt, és mivel te felelősségteljesen szeretnéd gondozni az állatot amit elvállaltál, ezért kéred szépen hogy külön egy kis dobozban lehessen kishal a fagyasztóban.


Ha mégsem engedi meg, sok kisállatkereskedésben lehet venni élő halat, veszel 1-2 kislahat és megeszi azonnal: ) Vagy nagyon kis zacskóban fagyasztott halat.


Ha nem szeretnéd ezt, sokszor lehet elhozni ingyen csigát akvaristáktól, azokkal is etetheted.


Zöldségekete gyümölcsöket csak idősebb korban eszik, szóval ezeket még hanyagolhatod. Remélem jól alakul Anyukáddal a hal-dolog!: )

2013. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kosziii.:) Anya azt is mondta mar, hogy ajandekozzuk/engedjuk elxde bezarkoztam a szobamba .. (a tekim is az en szobamban van). Keptelen lennek megvalni tole.
2013. ápr. 20. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent a tök pici víz?-olyan sok víz kell neki, hogy kényelmesen tudjon úszni, és kell kimászó, ahol szárazon tud napozni,tehát ehhez kell egy lámpa is.

A fagyasztott halon kívül adhatsz neki néha egy kis csirkemájat is. próbálj anyuddal megegyezni, egy üres fagyis dobozba tedd bele a teki kajáját és úgy mehet be a fagyasztó sarkába. De a többi dologra-víz, vízszűrő, napozó is figyelj oda,mert egy állatot nem elég szeretni, és nem is anyukádnak kell foglalkozni vele,neked kell etetni, takarítani.

2013. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kb. 5cm a viz magassaga. Van melegito, kilepo, es lampa is. De tavaly nyaron pl. kivittuk az udvarra, amikor meleg volt. Ha legkozelebb megyunk a fressnapfba majd megemlitem anyunak a szurot is.:)
2013. ápr. 21. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
a páncélhossz hosszával megegyező víz kell.
2013. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az pici az a víz, annál több kell neki, hogy tudjon úszni. És én az enyémeket minden második nap etetem(másfél évesek) egy külön tálban és utána kiteszem őket a lakásba csavarogni egy fél órát kb.
2013. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!