Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SÜRGŐS! Mit igényel a fürge gyík?

Csajok2001 kérdése:

SÜRGŐS! Mit igényel a fürge gyík?

Figyelt kérdés
Kaptam még egy fürge gyíkot,de nem tudom,hogy mit igényel...

#állat #gyik #fürgék
2013. ápr. 20. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Leginkább azt, hogy elengedd. Védett fajról van szó és ha nem is vagy rá berendezkedve, akkor tényleg az a legjobb mindenkinek, ha elengeded.
2013. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.fogságban született,és a szüleimtől kaptam,nem dobhatom úgy el. 2.hétfőn hozzuk el a tenyésztőtöl,azért ma rendezem be
2013. ápr. 20. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jah, komolyan, legalább a nevedet vedd le...

Amúgy amit csinálsz állatkínzás, de tényleg.Kérlek, engedd el azt a szerencsétlen gyíkot, és vegyél egy leopárdgekkót. Az a gyík úgyse lesz szelíd, harapni fog, ha esetleg túlélné

2013. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fürge gyík egy Magyarországon védett gyík fajta.Nem lehet befogva otthon tartani,és tenyészteni sem.10.000 Ft büntetés jár érte,ha valakinél találnak.

[link]

2013. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%

Szia!

Sajnos a macskák, kutyák elég sok gyíkot kivégeznek, és ez nem a természetes szelekció része, hisz őket mi telepítettük be a környezetbe, ahol más állatok is élnek, és alapból nem ezek lennének az elleségei :(

Amikor sétálni megyünk a kutyákkal, ők is szeretik vadászni ami mozog, mindig rájuk szólok, és figyelek, nehogy elkapjanak egy gyíkot, mert a szívem megszakadna.

A gyík nagyon hasznos, gyermekkorom óta imádom őket, gyerkekkoromban is több évig tartottam gykokat, most is már 4 éve van 3 gyíkom, lerakják a tojásokat, kikelnek, és elengedem a kisgyíkokat.

Imádom a sok törvénytudó embert, hogy tilos, meg büntetik a tartását. Kérdezem én, amikor a macska heti szinten több gyíkot megöl, az mennyivel jobb, mint, hogy én tartok pár gyíkot, amit szaporítok, így pótolva a természetnek azt amit a rühes mostanában már haszontalan macskák megölnek? Mert régebben azért csak-csak megfogták az egereket a macskák, de annyira elkényelmesedtek, hogy arra már nem veszik a fáradságot, hogy egeret kergessenek.

Inkább a szerencsétlen gyíkokat írtják, akik semmit nem tehetnek az egészről.

2013. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hatos!

Jó az amit írsz, mert sok dologban igazad van. De!

Gondolj bele, hogy miért van szükség a fajszintű védelemre és az eszmei, vagy természetvédelmi értékekre? Egy fürge gyík nem tízezer forintot ér, ahogyan a rákosi vipera sem egymilliót. Ezek az összegek arra jók, hogy elrettentsék a közömböseket a vandalizmustól és a pusztítástól, vagy a szándékosan veszélyeztetőket ez alapján lehessen büntetni, a károkozókat szankcionálni. A fürge gyík nem ritka állat, de gondolj bele ha a jövőben kiadnak egy herrípotter-hez hasonló filmet, akkor minden gyerek gyíkot akar majd otthonra? Jelen kérdésben, tehát a kérdés feltevő csajok2001-gyel van a probléma. Keress utána, mert kb háromféle történettel tette fel ezt a kérdést. Miért kell neki egy fürge gyík, ha nem tudja, hogy mit eszik, hol érzi jól magát, stb? Ott nem lenne jó helyen. Nem való annak állat, aki nem ért hozzá, nem gondozza jól. Ha te értesz hozzá, az számomra OK. De aki előbb befog valamit és sok esetben azt sem tudja mivel áll szemben, az helytelenül cselekszik.

Pl. ezért van szükség a védelemre, hogy ezzel lehessen érvelni. Hozzád soha sem fog kimenni a felügyelőség házkutatást tartani, amíg fel nem jelentenek, de akkor se a tek-et várd. Mivel jogállamban élünk kellenek szabályok. Van amit lehet mindenkinek, de van amit csak engedéllyel lehet.

Más. A macskák félelmetesen kártékony állatok, jó érzésű állatbarát (a kutyus, cicus, paci állatokon kívül mást is ismerő) nem tart. Sajnos rengeteg madárfióka (és egyéb állat) elpusztul miattuk, de könyörgöm ez nem jelenti azt, hogy ezért mi is bármit megtehetünk! Attól, hogy a vaddisznó megeszik egy háromtojásos túzokfészket (3MFt) te nem vihetsz haza egy túzokcsibét, mert úgyis megenné a vaddisznó és nem, nem fog a vaddisznó sem 3MFt-ot érni ezáltal.

A gyíkok szabadon engedése pedig szép gesztus, de nem vagyok biztos benne, hogy hatékony. Csinálsz valamilyen kivadítást, vagy csak úgy szabadjára engeded őket?

2013. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!