Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Madagaszkári nagy nappali...

Madagaszkári nagy nappali gekkót ki lehet/szabad venni? Szeret, vagy egyáltalán megmarad kézben?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 1 hónapja, hogy megvettem, nagyon jól van, rendesen eszik, és nem rég vedlett. Csak kíváncsi lennék, hogy mit szólna, ha kivenném.Imádom nézni, de ki is venném, nagyon szívesen. Az a baj, hogy félek, hogy elmenne. Elsősorban olyanoktól kérném a tanácsot, akiknek van ilyen fajta gekkója.köszönöm:)

2013. máj. 6. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt, hát elment és a falon mászott, fent 4 méter magason. Ott nem tudtuk megfogni, de utána hagytam is, kint volt a lakásban 1 hónapig szerintem. Csak később fogtam meg, amikor lejött és az ablakra tapadt, akkor egy kajás dobozt ráraktunk.


Viszont elképzelhető az is, hogy visszamegy a terráriumba, ha ott elég meleg van és van sok fény. De ha jól érzi magát a plafonon is, akkor nem fog lejönni csak úgy.


A miénk mászott mindenhova.


[link]

[link]


pl ez a kaméleon terráriuma volt, de ide is bemászott:

[link]

[link]

[link]


Ez volt a saját terráriuma, de ide nem ment be magától:

[link]


ez egy lámpa volt akvárium tetején, erre is ráfeküdt, amikor rájött, hogy ez jó meleg, és az akváriumból ivott vizet: [link]

2013. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor kint volt, akkor úgy adtam neki kaját, hogy egy vödröt raktam az ablak alá. Persze az ablakot be kellett csukni, nehogy kiszökjön. De jól csinálta, mert átment a másik szobába, és ott jobban süt a nap, ott szeretett lenni azon az ablakon. Tehát ebben a szobában azért ki tudtam nyitni, csak ott nem. És az ajtót rácsuktam. Így kijönni nem tudott abból a szobából.


Később átengedtem ide, akkor utána meg is fogtuk.

Ha nagyon akarod meg tudod fogni, csak akkor nem ha magasra megy föl.

2013. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Télen volt mikor a kályhára tapadt. Én féltem, hogy túl forró neki és lejjebb vettem, nehogy megsüljön, de azért elég okos volt, mert a túl forró részeket kihagyta, oda nem ment rá, csak az aljára, vagy a szélére.
2013. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor huzamosabb ideig kint volt, és bezártam a terráriumba, csapkodott mint a fene, nem akart bent maradni. Megszokta kint. Kellett egy jó pár nap, mire megszokta és már nem volt mérges. Aztán meg annyira megszokta, hogy ha kinyitottam a terráriumot, vagy ha levettem mindkét üvegét lemosni, mert ennek az üvegét ki lehetett emelni, akkor se jött ki. Ott állt szépen az üvegfalon egyhelyben, és csak nézett.
2013. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm:) a takarítást hogy oldottad meg?mekkora helyen tartod/tartottad? 30x30-as 1 gekkónak elég,vagy nem?egyelőre csak neveldében van,de vajon meddig elég neki?
2013. máj. 7. 09:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam 90x35 alap, és 60cm magas volt a terkója.

A takarítással nem volt gondom már amikor megszokta a helyét, ki se jött. Levettem mindkét üveget, kivittem a fürdőszobába, lemostam, aztán visszaraktam. Meg volt egy nagy kanál, azzal szedtem fel a talajról a kakát, bedobtam egy szatyorba. A két oldalsó falat vizes szivaccsal letöröltem. Ő mindeközben szépen várt bent, és nem ugrott ki.



Egyszer hülye voltam, mert ecetes szivaccsal benyúltam, abban a pillanatban kirohant. Jó, hát nem bírja az ecet szagot, de azt mi emberek sem bírjuk olyan töményen :D

Szóval csak sima vízzel takarítottam.

2013. máj. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam a fél éves gekkó volt kb 15 centis, 1 éves kora körül 20-22 cm, és utána nem nőtt nagyobbra szerintem, bár sosem mértem le. Lehet, hogy nem tudom megmondani a méretét szemre pontosan.


Nekem azt mondták, hogy minimum 60 centi magasság kell neki, így előbb csináltattam a nagy terráriumot és csak utána vettem a gekkót.


A terrárium készítő kb 2 hét mulva hozta, miután küldtem neki imélben egy képet, hogy milyen terráriumot szeretnék.


Elhozta házhoz és barátommal együtt lerakták a helyére, így a szállítással nem volt gondom. Csak azzal volt gondom később, amikor el akartam adni.


A gekkót könnyű volt, mert őt kivitte a terraplázára egy ismerősöm, és aznap el is kelt, viszont a terrárium túl nagy volt. Nagyon olcsón hirdettem és érdeklődtek páran, de azt akarták, hogy szállítsam neki oda. Mondtam hogy az nem fog menni. Így kb 1 hónap után jött egy srác, aki elvitte, de ő is elég körülményesen. Félt, hogy nem fog beférni a kocsijába, de végülis befért.


Utána már csak békákat tartok, 3 pálmabékám van egy kb 35x35 alap és 50cm magas terráriumban, de a béka már ugrálna nagyobbat is, látom, de nemigazán tud. Na most a békákat sokkal nehezebb takarítani, mert ők tényleg kiugranak könnyen. Szal azt csak félig nyitom ki, félig sem, csak hogy a kezem beférjen kis résen és úgy törölgetem szivaccsal. Elég rossz ez így, és nem is gondoltam volna, de a békák elég hamar összekoszolják az egészet. A gekkó nem koszolt annyit.

2013. máj. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!