Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen fajta kígyó lehetett?

Ez milyen fajta kígyó lehetett?

Figyelt kérdés
A dédapám a második világháború idején látott egy 3-4 méteres döglött kígyót. Lehet egy kicsit túlméretezte, de tudtommal a Magyarországon élő siklók nemigen nőnek 2 méternél nagyobbra. Esetleg hobbi tartásból származó óriáskígyó volt.(Bár nem hiszem, hogy akkoriban ez nagyon elterjedt volt.)

2013. máj. 10. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudjuk, hogy a tisztelt dédapa hol volt a második világháborúban. Elég sok helyen volt második világháború, a trópusokon is. De Magyarországon kizárt a 3-4 méter hosszú kígyó a természetben. Ilyen lelketlen kretének meg nem éltek akkor még, akik háziállatként tartanának otthon trópusi kígyókat. Ez korunk vívmánya.
2013. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magyarországon látta ezt a kígyót, de nem tudom, hogy pontosan hol. Lehet, hogy amikor bombáztak az amcsik meg a szovjetek egy állatkertből kiszabadult egy óriáskígyó, de hamar elpusztult, mert nemigen bírta az itteni klímát.
2013. máj. 11. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lehet.
2013. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Haragos sikló (Coluber caspius) 150 cm de nagyon ritkán elérik a 2, 2.5 M-t is... Szerintem ilyet láthatott (vagy állat kertből szököttet , ahogyan írtad) , MO-n tudtommal ez a legnagyobb... Sokat segítenél ha pl. a színét/mintáját megtudnád mondani ! :)
2013. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek meg üzenném , hogy nem kell kretének nevezni a kígyó tartókat... Nekem pl. van egy NAGYON BOLDOG szivárványos boám akinek 20 M2-nyi helye van és házhoz jön a kaja... A kígyók jelentős része egyébként meg a természetben elpusztulna az emberek segítsége nélkül...
2013. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmondani a színét/mintáját mert a dédapám már régóta nem él, de nem is hiszem, hogy nagyon ezt figyelte volna.

Kösz a válaszokat :D

2013. máj. 14. 15:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ötödiknek üzenném, hogy legyen ő boldog pár négyzetméteren egy életen át bezárva, mondjuk Márianosztrán vagy Szegeden a Csillagban, ott is házhoz jön a kaja. És ne engedjék ki soha azzal az ürüggyel, hogy nyilván a szabad természetben elpusztulna...
2013. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mégis igazad van...De szerintem boldog itt , szóval... Ő nem egy "társaslény" , tehát a csillag börtönös hasonlatod azért nem teljesen stimmel... Azért azt elismerem , hogy nem szép dolog fogságban tartani semmilyen állatot , de ő ezt nem hiszem , hogy úgy éli meg mintha börtönben lenne. És még mindig jobb , hogy én vettem meg és nem egy olyan ember aki később eldobná...Csak azért mondom , hogy igazad lehet , mert én se élnék egy börtönben életem végéig ! még akkor sem ha az egy "luxusbörtön". Ugyanakkor szinte biztos vagyok benne , hogy te is tartasz valamilyen állatot(kutya,macska) . Ez esettben te is csak 1 "lelketlen kretén vagy"... Ha nem tartasz semmilyen állatot akkor meg azért vagy 1 lelketlen kretén ! Állatok nélkül lehet élni , de nem érdemes... Ezt a dolgot nem lehet odáig leegyszerűsíteni , hogy akkor az állat tartása gonosz dolog ,mert "az állatoknak a természetben a helye és nem fogságban". Az emberek mindig tartottak állatokat és mindig is fognak...
2013. máj. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as válaszoló, nem fogok tudni vitatkozni, mert nem vagy meggyőzhető és ebben az esetben én sem. Az az alapvető különbség közöttünk, hogy én állatbarát vagyok, te pedig állattartó. A két filozófia merőben ellentétes. Az állattartó egy önző ember, aki kisajátít magának kényre-kedvre egy szőrmókot vagy más szerencsétlent, hozzávág egy elméletet, hogy az milyen boldog nála, hogy egész nap várhatja a kalitkában, akváriumban, ketrecben, este meg egy kis vakar-vakar, meg kaja, és ezért a lény boldog ám! Én nem tartok sem macskát, sem kutyát, sem már élőlényt a lakásban, mert őszintén mondom, szeretem az állatokat. Az állatok nem az "enyémek". Viszont rajongok értük. Örülök, ha reggel jönnek és énekelnek a fákon, nappal megmutatják magukat, nem írtom ki őket a ház körül, nézem a táncukat, csemegékkel kedveskedek nekik valahol a kerítésnél, lépcsőn, teraszon, télen is segítem őket, hogy túléljenek, ezért a ház körül valószínűleg boldogan élnek rókák, sünök, mókusok, sárgarigók, szajkók, denevérek, nyestek, gyíkok, siklók, pókok, darazsak, méhek, bogarak és más csodák, az élet színes kaleidoszkópjaként és mindannyiunk nagy örömére.
2013. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!