Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A házban 2 nap alatt 3 kis...

A házban 2 nap alatt 3 kis kígyót találtunk. Az a baj hogy nem tudjuk milyen fajta. Valakinek Valami ötlete?

Figyelt kérdés

Ugye faluban lakunk,és nem tudom mennyire lényeges ez.De azt se tudjuk hogy kerültek be a kígyók.Olyan hasonló mintája van mint a Rákosi Viperának.Nem tudom hogy ez sikló vagy tényleg valami vipera.

[link] Ilyesmi a mintája.Valaki segítsen!Előre is köszi!:)



2012. aug. 26. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
ez csak sikló. nincs semmi gabonátok otthon nátha azért járnak oda?
2012. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
azért ne nyúlj kézzel hozzuk..
2012. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs gabonánk.Csak egyet egy üvegbe fogtam be és eléggé támadott.És hát nem akarom hogy valakit megmarjon.
2012. aug. 26. 12:06
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt fel vannak sorolva a magyarországi kígyófajok, és kép is van mellékelve. Nem vagyok kígyószakértő, nyilván csak a kép alapján hasonlítottam össze, de szerintem egyáltalán nem hasonlít a mintázata egyik siklófajéhoz sem, inkább tényleg rákosi viperához hasonlít. Milyen területen éltek, és hol?

Valami szakértőt kellene megkérdezni, mert lehet, hogy tévedek...

2012. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Baranya megyében Pécs mellett lakunk.Ha tudok csinálok majd képet.
2012. aug. 26. 12:11
 6/13 Platypus ***** válasza:
Van élesebb képed a szeméről? Az eldöntené a kérdést, mert a siklók pupillája kerek. Ezen a képen megszámoltam a szeme körül a pikkelyeket, és 9-nek látszik, ez pedig viperára utal. A nagyon hasonló rézsiklónak kevesebb van. A fiatal rézsiklók és a keresztes viperák nagyon hasonlóak. De ha vipera is, nem kell pánikolnod, nem veszélyesebb a marása egy darázsnál. És mivel fokozottan védett állat, a helyi nemzeti park segíteni fog.
2012. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem fényképeztem le:S De ha találok megint egyet megpróbálom lefényképezni.De nagyon gyorsan odakap ha valami közeledik a fejéhez,nagyon nehéz lefényképezni.De megteszem amit tudok!:)
2012. aug. 26. 12:49
 8/13 A kérdező kommentje:

Még az lenne a kérdésem,hogy az első kígyót a szobába vettem észre hajnalba.A másodikat 10 percre rá a másik szobában. Reggel mindent átnéztünk.. ágy alatt,szekrény mögött az ágy párnái között..Nem találtunk semmit..Másnap reggel a nappali sarkában találtunk még egyet.Hol rejtőzködhetnek?

,vagy valami. Mert elég idegesítő,hogy egy kígyó van a házban de nem tudni hogy hol.:D

2012. aug. 26. 12:59
 9/13 zsancimanci válasza:
ez szerintem keresztes vipera , ne nyúlj szerintem hozzá
2012. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Majd meglátjuk ma milesz.:D ha megint találok megmutatom valami állatorvos félének hogy milyen fajta ez :D

2012. aug. 26. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!