Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős kérdés? Fűtő elhelyezése?

Teknős kérdés? Fűtő elhelyezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 ékszertekink és ma jön meg az új helyük.Jóval nagyobb,mint az előző és már vettünk is bele új fűtőt,viszont nézegettem képeken,hogy ki hogy rendezi el a vízmelegítőt és nem teljesen vagyok most képben.

Automatikus hőfokszabályzós melegítőnk van,viszont nem tudom,hogy most úgy rakjam bele az aksiba,hogy el legyen takarva,hogy ne égesse meg magát,vagy mivel nagyobb az aksi,ezért berakhatom simán és ő elúszkál mellette?


Ha el kell takarni,akkor azt hogy csináljam?


Köszönöm


2013. jún. 6. 09:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! milyen aksirol irsz?
2013. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát a tekiket kaptuk ajándékba...még nagyon picik a diónál kicsit már nagyobbak.Egy 12L-es aksiban kaptuk,viszont most csináltattunk nekik egy 42x32x25-ös aksit.(Hossz,szél,magasság)

Az előző,a pici az ilyen halas akvárium volt,magas,hosszú és keskeny.


Ne haragudj a fogalmazásért,de sosem volt teknősünk és akvarisztikával sem foglalkoztunk sohasem,de ha már kaptuk,akkor igyekszünk mindent megtenni,hogy jól érezzék magukat :)

2013. jún. 6. 09:38
 3/12 anonim válasza:
Nekunk siman a vizbe van akvarium aljara tapasztva a melegito a filter melle mert igy a viz aramoltatasaval keveredik a melegitotol a viz.Nem forro mert a viz allandoan huti ot.
2013. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól tettétek, hogy nagyobb akváriumot vettetek nekik, viszont én vízmelegítőt nem vettem volna. Mivel igen apró tekikről van szó, így nem kell nekik magas vízszint. Véleményem szerint 5 max. 7 cm-es vízállás bőven elég nekik.

Fontos, hogy legyen nekik kimászójuk, ahol mindketten elférnek és könnyen fel tudjanak rá mászni. Sokat szeretnek sütkérezni, itt a nyár, reméljük a napfényes időjárás is visszatér, ezért ha olyan helyre helyezed az akváriumot ahol éri fény, ott a vizük is melegszik ők pedig D-vitaminnal töltődnek. Éjszaka azért nem hűl le olyan drasztikusan a víz hőfoka, hogy melegíteni kéne. Amit még javasolni tudok kb. ősztől, hogy egy lámpát szerezzetek be a tekik fölé ami megint csak melegíti majd őket egyúttal a vizet is, így pótolva a napfény hiányát. Vízszűrőt nem javasolnék, legyen 2-3 napos programotok kicserélni teljesen a vizüket, mert a tekik sokat piszkítanak és a vizük hamar bebüdösödik. Erre a kb 20 perces procedúrára nem kell vízszűrőt járatnotok naphosszat.

Etetés céljából nagyon apró csirkemell darabkákat adhattok nekik, szárított bolharákot, legyet fagyasztott eleséget. Ne etesd túl őket, bár mindig mohók. Annyit adj amit azonnal el is kapkodnak. Néha kiveheted őket mászkálni, jót tesz az izmaiknak de ne vidd túlzásba.


Hosszú életet nekik és sok örömet hozzájuk!

2013. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok, anno 15 évvel ezelőtt én is kaptam egy 50 Ft- nagyságú kis vörös fülűt. Kb. én is annyit értettem hozzájuk mint Te. Nem fűtöttem a vizét, mindig a legjobb helyre helyeztem az akit, ahol a radiátor vagy a nap elvégezte a dolgát. A tekim immár 15 éve van mellettem életerősen, ez idő alatt megnőtt közben erősödött és szívóssá vált.
2013. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves Utolsó,gratulálok a tekidhez,remélem mi is megélünk együtt legalább olyan szép kort!


Viszont így felmerült bennem még pár kérdés!

Ajánlottak nekem egy honlapot,ahol az ideális vízhőfok 25-28°c körülinek van írva.De ebből vita kerekedett,de általánosan egyetértettek abban,hogy 20-21°c-nál ne legyen alacsonyabb a hőmérséklet,viszont nálunk a radiátor mellett vannak,az ablak alatt és még a picike (12L-es) aksiban is 18-19°c-os volt a víz!

Szegénykék egész nap egy helyben gubbasztottak,amikor megrendeltük a nagyobb aksit és a fórumozók és állatorvosi tanácsra is megvettük a vízfűtőt.


Sokan írták azt is,hogy melegebb 24-25-26°c-os vízben aktívabbak is a tekik.


Nem túl hideg nekik így sem a víz?

A nagy aksiban a víztömeg is nagyobb lesz,az még nehezebben melegszik fel,oda se lenne érdemes berakni?


És ha igen,akkor hány fokra kellene állítani?

(20-tól 32-ig lehet)


Köszönöm!

2013. jún. 6. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Értem a problémát, szerencsére nekem nem hűlt le a vizem.

Ez esetben csináld azt, hogy a tekik egyenlőre a régi akváriumukban várakozzanak. Rendezd be az újat, töltsd meg a kellő szintig vízzel és helyezd el benne a kimászót is. Hőmérővel mérd meg a víz hőfokát 1 óra múlva. Ezt jegyezd meg, majd ezt követően tekerd a fűtőt 23-24 fokra, ha a mért hőmérséklet ez alatt van. Egy óra múlva megint mérd meg a víz hőfokát, hogy mennyit változott a hőmérséklete. Ha olyan 23 fok körülire állt be, akkor a fűtőd jól van kalibrálva és a megadott hőfokok reálisak. Ha a víz nem akar melegedni annyira mint amit beállítottál, akkor 1-2 fokonként vedd feljebb addig amíg a kellő hőfokot tartósan! el nem éred. Ez esetben az lesz a reális érték. Most a szobákban még nincs nagy meleg, de ha beköszönt a kánikula, akkor tegyél majd egy próbát azzal, hogy a fűtő nélkül mennyire fog lehűlni a vized. Ha nem hűl le, akkor kikapcsolhatod a fűtőt, mert a szobahőmérséklet melegen tartja a vizet. Ja és a kis tekiket akkor tedd bele a nagy akiba, ha sikerült kikísérletezned a megfelelő hőfokot. Így elkerülöd, hogy véletlenül nehogy túlzottan felmelegítsd őket.

HA a teknőcök nem lesznek túl aktívak és egész nap csak kint üldögélnek a kimászón akkor se gondolj azonnal rosszra. Ők ilyenek :)

2013. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Megcsináljuk:)

2013. jún. 6. 11:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tekik neked még picikék.

Gondolom még elég fiatalok is ezért kell a vízmelegitő és szürő!

én amég a teknőseim nem érték el az 1 éves kort addig 25 fokon tartottam őket minimum!


hidd el sokat kakálnak és erősen szenyezik a vízet! Kell egy belső szürő ami szivacsos.Nem hiszem hogy van kedvetek két három naponta takarítgatni!

és mi ez(bocsánat) hülyeség? A teknősöket nem csirkemellel hanem egész kishalakkal kell etetni! Kicsikék még és kell a vitamin és a kálcium!etetheted néha nassiként répával is bár még kiskorukban eléggé ragaszkodnak a halhoz!

a bolhákat meg ilyeneket is csak nassiként add!

egész kishal kell,halhús! Néha kaphatnak csigát is ha megeszik.

Igaz hogy szívósak de amég fiatalok kell nekik a melegvíz mert könnyen megfáznak,és képzeld még tüsszögni is tudnak!

ha meg nem kapnak vitamint begyuladhat a szemük!

a vízmelegitő igenis van hogy fellforrósodik és ha kiveszed a vízből és hozzáérsz érezheted hogy milyen meleg.

A napozókő mögé tegyétek a vízmelegitőt és addig engedjétek a vízet amég a tekiket ellepi és kényelmesen tudnak benne úszkálni!

nem kell sok,mert tényleg megtudnak fulladni még ilyenkor de pocsolyában sem lehet őket tartani! :)

Remélem megfogadod a tanácsom és nem csirkével eteted majd őket! A kisállat kereskedésben lehet kapni fagyasztott vagy ha nincs szárított egész kishalakat amit szeretnek!

ha még nem tudják széttépni akkor törd ketté!

2013. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A csirkemelldarabka már miért lenne hülyeség. Ezer féle dologgal lehet etetni a kis teknősöket, nem gondoltad, hogy a kedves kérdezőnek mindet felsorolom. Csak van min elindulnia. Feltételezzük már azt a kérdést feltevőtől, hogy nem hagyatkozik csak a gyakorikérdéseken beérkező válaszokra és kellő képpen utána olvas a tekik tartásának.

Ezek csak támpontok!

Ebből adódva feltételezhető az is, hogy vásárol mészport amivel beforgatva a kaját kalciumot juttat a teknős szervezetébe ha épp nincs hal. Nem kell lehurrogni a másikat.

Nem azt állítottam, hogy már pedig szűrőt nehogy vegyen a teknősök mellé. Az akvárium méretéből kiindulva gondoltam azt, hogy feleslegesen zsúfolja be, ha még rendes kimászót is akar. Miért lenne az megterhelő egy friss teknőstartó számára akinek a lelkesedése még határtalan, hogy 2-3 naponta uram isten puszta kézzel kipakol a kis akváriumból, a teknőst átvizsgálja, félre teszi kiönti a régi vizet, kitörli az akit és újra feltölti friss vízzel. Ha valaki ilyenre lusta akkor ne tartson állatot (amit az utóbbi kommentből gondolok). Persze ez megint csak egy javaslat volt, a kérdező ezt is eldöntheti (mivel a pénztárcájával ő gazdálkodik).

Adhatjuk neki a javaslatokat, de anélkül tesszük ezt meg, hogy látnánk milyen környezetben él a kérdező. Kitudja van egy tök jó terasza, ami félárnyékos, védett helyen van. Akár oda is kitudja rakni az akit napközben és a kinti hőmérséklet elintézi a vízmelegítést...

Vagy azt is lehet, hogy a régi akváriumot ő etetésre használja, így a rendes nagyobban kevesebb bomló anyag keletkezik.

...

2013. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!