Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek? Harap az ékszertek...

Mit tegyek? Harap az ékszerteknősöm

Figyelt kérdés

Sárgafülüm van,és akárhányszor hozzáérek megharap vagy csak a közelében vagyok már készül. Nem tudom mi baja lehet, eddig nem csinált ilyet

Köszi a srgítséget


2013. júl. 4. 14:42
 1/6 anonim válasza:
harapd vissza. Mutasd meg ki a főnök.
2013. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyre kell tenni az akvaterkót, ahol folyamatosan lát téged vagy másokat a szobában mászkálni, mert akkor jobban megszokja az embert.

Emellett próbáld meg azt, hogy: adj neki enni és miután jól lakott, fogd meg kézzel (teljen el azért egy 15 perc a kajálás után). Egyébként valószínűleg csak az elején ideges, ha megfogod, akkor már nem fog megharapni. Ha mégis harapni akar, ne hagyd neki, meg lehet úgy fogni hátulról, hogy ne érje el a kezed.

2013. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is van 3 éve 2 ékszerteknősöm és az enyém is harapott egy ideig. Lehet, hogy azért, mert még nem szokott meg.De szerintem ha gyakrabban foglalkozol vele, vagy többször veszed a kezedbe, akkor már meg fog szokni és nem fog harapni többet, vagy legalább annyit. Én is igy voltam és elég hamar leszokott a harapásról.
2013. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem 11 éve vannak ékszerteknőseim. Mindig mindenre harapnak, mintha kaja lenne.. nem igazán szoktattam őket le erről, mert hát ők teknősök, nem simogatni meg cirógatni kell őket. :) Ettől függetlenül nagyon szeretem őket, mert érdekes és különleges állatok.


Am nem lehet, hogy valamitől fél? Nem történt valami ami kiválthatta ezt a viselkedést? (elejtetted, meglökted stb..) Nekem akkor szoktak ilyen agresszívak lenni, ha takarítom a terrát és mindig át kell pakolnom őket. Próbáld visszanyerni a bizalmát, etesd a kezedből és akkor rájön majd, hogy mégse vagy te olyan rossz. :)

2013. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem ezek szerint szerencsém volt :D nekem egy vietnámi csíkos ékszerteknősöm van, és mindig nagyon békés, és nyugodt volt ( am elég túlméretes xd kb. 30 centi a páncélja hossza, és elvileg hím ) de én amikor kiválasztottam, akkor figyeltem, hogy a legnyugodtabb legyen, mert még tartottam párat a kezemben rajta kívül, de volt amelyik elég hiperaktív volt, de szerencsére egyik sem harapott :)
2013. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
még az előző vagyok, a páncélja hossza pedig inkább 26 centi körül van.
2013. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!