Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Küld vki linket arról, hogy...

Küld vki linket arról, hogy hogy csinálják osb lapból a terráriumot?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne vidit

2013. júl. 11. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
google > osb lap terrárium
2013. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már próbáltam nem sok eredménnyel
2013. júl. 12. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudok linket adni, de le tudom írni, mert nagyon egyszerű.

1. ha meg van, hogy milyen állat lesz benne, akkor tudod, hogy mekkora lesz a terrárium mérete.


2.meg kell venned az osb lapokat (vastagság: 10-12mm) (kérd, hogy vágják méretre, de otthon is megcsinálhatod), illetve azt az üveget, ami a terrárium eleje lesz (plusz két sín hozzá).

Az üvegest is kérd meg, hogy vágja méretre az üveget (vastagság: 4mm) és csiszolja le az éleket, mert azt otthon elég macerás célszerszám nélkül megcsinálni. Az üveget félbe is kell vágni, mivel csak így lesz belőle tolóajtó. Az üveg mérete kisebb lesz, mint a terrárium oldala, mivel kell egy kis patka szerűség, ahogy itt is láthatod:

p.coldline.hu/2013/07/10/1101436-20130710-bYvUkN.jpg


Az osb lapokat érdemes hajólakkal (néha csónaklakk a neve) átkenni két réteggel, mivel akkor a páratartalom miatt nem fog rohadni, meg egyébként is sokkal tartósabb lesz.


3.a sarkoknál egyszerűen össze kell csavarozni (facsavar -> google kép), de érdemes faragasztóval végigkenni az éleket, ahol érintkezik a két osb lap. A tetejét még ne rakd rá!


4.A terkó elejére, ahova az üveg megy, kell egy kb 10cm-es osb rész, ahogy a fenti képen van. Erre megy a sín és bele az üveg. Illetve rögzítsd a másik sínt a terkó tetejéhez. A sínbe két vájat van, hogy egymás mellett el lehessen tolni a két üveget. Tedd be megfelelően a két üveget, majd tedd rá a terráriumra a tetejét és rögzítsd. Az üvegre érdemes valami kis dolgot ragasztani, a képen pl egy kis lecsiszolt üvegkocka van, hogy könnyebb legyen kinyitni a terráriumot.


5. A következő a szellőző kialakítása. Ezt akár az elején is meg lehet csinálni, amikor még nem szerelted össze a terráriumot. De ha tudsz vigyázni, hogy ne törd össze az üveget, akkor a végén is el lehet készíteni. A legjobb: a terrárium tetején kivágni egy négyzetet vagy téglalapot és fém szúnyoghálót ragasztani rá (szögelni is lehet). A legyeszerűbb: fúróval sok kicsi lukat fúrni esztétikusan(csak nehogy megszökjön ott az állat vagy az eleségállat).


6. utolsó lépés a világítás és fűtés: Ha belülre akarod helyezni az égőt, akkor csak kell egy luk valahova hátra-felülre, amin behozod a vezetéket az égőhöz, illetve valahogy rögzítened kell a lámpát (ezt is látod a képen).

De ha azt az égőt csak világításnak használod, mert mondjuk csak egy pár wattos led égő, akkor kell egy talajfűtő kábel, annak pedig elég valahol lent fúrni egy lukat és ott bevezetni.

Ha a lámpát kívülre rakod akkor értelemszerűen fent kell vágni neki egy lukat, majd lefedni fém hálóval és mehet felé az égő, erre itt egy pl:

p.coldline.hu/2013/07/12/1102982-20130712-vmkoIC.jpg


Ennyi az egész. Aztán hogy megéri e vele szrozni, az más kérdés, mert nekem egy 100x60x60-as osb terráriumot megcsináltak 18ezer Ft-ért egy pesti kisállatboltba. Igaz nem volt lekenve lakkal, azt még nekem kellett utólag.

2013. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. júl. 12. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem osb lapból csináltam, hanem volt egy 150 cm magas kis szekrényem, azt belülről letapétáztam világoskék öntapadós fóliával, azért, hogy vízálló legyen, és plexilapot vágattam rá üvegajtó helyett, azt könnyebb volt tologatni. Úgy nézett ki, mint egy vitrines szekrény, polcok nélkül, csak ilyen elég széles volt, 90 cm. A kaméleont abba raktam. Az aljára szórtam fenyőkérget, és beleállítottam függőlegesen egy csomó hosszú faágat. A tetején a plexilap nem ért fel, volt felül 20 centi szellőzőnyílás, de a faágak nem értek odáig. Egyszer kimászott belőle a kaméleon a lámpa drótján, de aztán kivettem a drótot, és csak felülről lógattam be a lámpát. De már kidobtam a tákolmányt, már a kaméleon sincs meg, őt is eladtam rég.
2013. júl. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!