Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Rettegek attól, hogy olyan...

Rettegek attól, hogy olyan házba költözök, ahol valamelyik lakó tart kígyót, és elszökik, és az én lakásomba mászik be. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ugye nem kérdezhetek meg mindenkit lakásvásárlás előtt, hogy mit tart.
2013. júl. 29. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell félned ennyire. Nem mennek azok csak úgy át hozzád, hogy éjjel a nyakadratekeredjenek, esetleg halálramarjanak, s keserves kínok közt kilehetld a lelked. Persze megeshet, de nem nagy az esélye.
2013. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
teljes mértékben jogos a félelmed, mert nagy esélye van annak hogy egy elszabadult Russell vipera bemásszon a lakásodba és halálra marjon, talán előtte meg is erőszakol
2013. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Évekig tartottam kígyókat. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy az egyik elszökött. 2 hét után az előtte 20x átnézett szekrény egy eldugott részében találtuk meg.

Nem másznak át olyan könnyen másik lakásba hidd el.

2013. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kígyóm ugyan nincs, de pókjaim vannak. Egyszer megszökött az egyik, de csak a szoba legközelebbi sarkáig jutott. Szerintem az ilyen állatkák csak az első, biztonságosnak vélt zugig mennek, megpróbálják ott túlélni valahogy… Egy szökött kígyó nem fog pl. három emeletet lemászni, megvárni, amíg kinyitod az ajtót és besurranni a lábad mellet….

Amúgy meg ált. nem halálos mérgű izéket tartanak. Egy gabonasikló nem mar halálra!

2013. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de olvastam, hogy egy kígyó 7 emeletet mászott meg a ház falán, és ott be az ablakon...asszem sárga piton volt, ha jól emlékszem
2013. júl. 29. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
sárga piton ? :O nem hallottam ilyenről de amúgy nem tudom minek kell félni egy ártalmatlan kígyótól a méhek hamarabb megölnek mint egy pl 3 méteres piton
2013. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen is....

De nem ez az általános! Mintha attól rettegnél, hogy mi van ha pont téged talál el egy meteor, vagy pont rátok zuhan le egy utasszállító. Megesik, de azért nem jellemző.

(Négyes voltam)

2013. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rettegj, semmi értelme. Lehet, hogy életed végéig nem fogsz találkozni egy kígyóval sem, és akkor fölöslegesen rettegtél egész életedben? Nem érdemes :)
2013. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ennyire félni pl. ártalmatlan siklóktól? Én egy hónapja erdei kiránduláson nagy lármából vettem csak észre (madarak riasztották egymást), hogy több méter magasan egy fáról lóg le félig az erdei sikló! Gyorsan távolabb mentem és figyeltem, ahogy a madarak még a szemébe is belevágtak a madárfiókát rabolni akaró kigyó szemébe. Le is esett a fáról, ha ott maradok, a nyakamba esett volna. De akkor se estem volna pánikba, legfeljebb bedobom a bokrok közé. Persze nem mindenki biológus. Magyarországon nem kell félni a kígyóktól.
2013. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
27%
Egyébként max. siklót tarthat a szomszédod,mert mérgeskígyóhoz kell a közvetlen szomszédok beleegyező nyilatkozata.A siklótól meg nem kell félni.
2013. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!