Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magasan lakó macskatartók!...

Magasan lakó macskatartók! Mit tesztek, hogy a cicátok ne essen/ugorjon ki az ablakon?

Figyelt kérdés
Történt már ilyen valakivel? Hányadikról? Túlélte a cica?
2013. júl. 19. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szúnyogháló, régebben rács is volt az ablakon.
2013. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, én is arra gondoltam. Úgy csináltattad vagy készen vetted? Azt nem tudja szétkarmolni?
2013. júl. 19. 10:28
 3/16 anonim ***** válasza:
a szúnyogháló ablakra lett csináltatva, ilyen lehúzós. Nem bántja sosem! Elég erős egyébként. A rácsot anno apósom vette valahol, tyúkrács vagy mi volt a neve, azt fel kellett szegezni az ablakra, azért új ablakot azzal nem barmolnék szét. :)
2013. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem megoldható, hogy egyes ablakokat úgy nyissak ki, hogy egy pöcökbe beakasztom, és így a rés nem elég nagy hozzá, hogy kiférjen a macsek. De ezt csak a felső ablakoknál tudom megcsinálni, az alsó ablakok bukósak.


Onnan esett ki tavaly előtt cicóka , azóta nem nyitom ki a bukó ablakokat. 6. emeltről zuhant, és túlélte, igaz egy kis orvosi segítséggel.

Lábainak, testének semmi baja nem lett, kicsit bicegett, viszont a száját nagyon beütötte, azt varrni kellett.


Nekem a szúnyogháló nem igazán jó megoldás, mert amit én is fel tudok rakni, az a ragasztós, azt pillanatok alatt szétkapja a macska, az erősebbet viszont az ablak kialakítása miatt csak kívülről lehetne felfogatni, azt nem tudom ki vállalja be a 6. emeleten.

2013. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az egyik cicám kiesett a negyedik emeletről, megcsúszott az ablakpárkányon.Sajnos rögtön elpusztult. Egyszerűen nem tudom magam túltenni rajta, de mindent meg akarok tenni, hogy a másikkal ez ne történhessen meg!
2013. júl. 19. 10:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy lusta, nem ugrálós cicám van, az erkélyen még a székre sem ment fel soha. Mégis, 6 éves korában találta ki, hogy megtanul repülni...

Éjszaka, a hálószobaablakból pottyant ki, szúnyogháló volt ugyan az ablakon, de csak épp hogy rögzítve.

2 emeletet zuhant, szerencsére nem lett baja, csak az állát ütötte meg kicsit. Utána megerősítettem a szúnyogháló rögzítését.

Aktívabb cicáknál ajánlott a macskaháló használata.

2013. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Ablakokon szúnyogháló van, szögekkel ráerősítva. Az erkélyen csirkeháló van, ami ilyen drót szerű anyagból van, azt fogalmam sincs, hogy rakták fel az erkélyre. 10. emeleten lakunk. A mi macskánk nagyon aktív folyton ugrál, nagyon féltem mikor bejött a nyár, hogy a macska az erkélyről lezuhan miközbe egy repülő bogarat próbál elkapni, ezért könyörögtem apának, hogy csináljon valamit. Vettünk csirkehálót, és felrakattuk. Azóta nincsen baj, mert mi már kiskorában rászoktattuk, hogy a szunyoghálót nem szabad szétszedni. Így max a körmeivel felkapaszkodik rá,de szétszedni sose akarta. Kiskorában mindenre rá kell szoktatni, mit nem szabad neki csinálnia, és későbbiekben nem lesz gond vele.
2013. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A macskaháló jó ötletnek tűnik. Hol lehet beszerezni?
2013. júl. 19. 10:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Fressnapf áruházban biztosan kapható, kell egy kis barkácsolás a felrakásához.
2013. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi a 6-on lakunk, csak felügyelet mellett nyitom ki az ablakot, egyébként bukóra van beakasztva, azon nem mászik ki. Egy barátunk cicája kétszer is kiesett a 6. emeletről, szerencsére kiskert volt alatta, virágágyással, és mindkétszer megúszta. Orvoshoz elvitték, de nem lett semmi baja, az ijedtségen kívül szerencsére.
2013. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!