Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem lesz így nagyobb bajuk?...

Nem lesz így nagyobb bajuk? Ékszertekik! (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Van két sárga fülű ékszerteknősöm, és folyton azt veszem észre, hogy mindent lenyelnek egybe.

Próbálom kisebb darabokra vágni a falatokat, de van, hogy már a vízben derül ki, nagyra sikeredett.

Ilyenkor 5-10 percekig tartják a szájukba és próbálják lenyelni. Én pedig azon aggódom, hogy ne legyen semmi bajuk tőle!

A nagyobbik teknős 6-7cm-es, a kisebbik 3-4cm-es.

Ideális méretre próbálom vágni mindig, de ha mégsem jön össze, akkor mit tegyek? Gondolom, hogy hosszú távon ez nem túl egészséges.

Csak azok válaszoljanak, akik normálisan tudnak!

Előre is köszi, nekem ez fontos! :)



2013. aug. 6. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is voltak ilyen teknőseim.

Ne aggódj a falat mérete miatt, nem lesz semmi bajuk.

Nálunk volt úgy, hogy majdnem a teknős hosszával megegyező kukacot dobtunk be. Rátámadt, és komfortosan behabzsolta.

Tudják mi a jó nekik, nem hülye állatok ezek. Ha úgy látják, hogy túl nagy a falat, és nem tudnak megbírkózni vele akkor ott hagyják.

2013. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Mivel nincs foguk, mindent egyben nyelnek le, max. a körmükkel tudják méretre tépni a kosztot. Ha kicsire vágod a falatokat semmi bajuk sem lesz. Az enyémek nagyobbacskák már, így simán leküldenek egészben egy kisebb küszt.
2013. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, köszönöm szépen a válaszokat :))
2013. szept. 13. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!