Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki tud ajánlani teknőst...

Valaki tud ajánlani teknőst kezdő teknőstartónak?

Figyelt kérdés
Szeretnék teknőst tartani, de nem tudok, szinte semmit róluk. Minden oldalt végigböngésztem a neten, de semmi konkrétat nem találtam. Valaki tudna egy kezdő teknőstartónak ajánlani valamilyen fajt és leírná, hogy mik szükségesek hozzá és, hogy mi mennyibe kerül? Nagyon hálás lennék érte.

2013. aug. 19. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ékszertekim van, így csak arról tudok nyilatkozni. Szükséged lesz egy akváriumra, elég gyorsan nőnek eleinte a tekik, nekem egy van, 20 literest vettem, de lassan lecserélem egy nagyobbra, a 20 literes volt 2000 Ft, sztem alapból érdemes beruházni egy nagyobbra.

Igaz, hogy ez halaknak van elsősorban, de raktam be a tekimnek egy hasonlót, imádja, a nap nagy részét ebben tölti, nemsoká már úgysem fog beleférni :D :) [link] ez olyan 1500-2000 Ft. Akkor kell neki egy szűrő, ez már van olyan 3-4000 Ft-ért. Nekem is van, de én nem használom, így 2-3 naponta cserélem a vizet. Ha van szűrő akkor elég hetente-kéthetente. Fontos a vízfűtő, ez is olyan 3-4000 Ft-nél kezdődik, automatát vegyél, ez ha már 1 fokot hűl a víz hőmérséklete, bekapcsol, nem kell figyelni meg kapcsolgatni. A kaja: én szárított rákot, halat, fagyasztott halat, legyet szoktam neki adni főleg, csemegének főtt tojásfehérjét, banánt, salátát. Az etetés is kijön havi 1500-2000 Ft-ból max. Az akvárium aljára célszerű apróbb kavicsokat tenni, az enyém imádja áskálni. :) lehet még nekik UV-lámpát venni, az enyémnek nincs, az olvasólámpát szoktam bekapcsolni neki néhány percre, olyankor napozik a kövén, illetve napos helyre az akváriumot így nyáron. A víz tisztaságára nagyon kell ügyelni, könnyen begyulladhat a szeme, illetve hogy változatosan tápláld. Lehet neki szöcskét, gilisztát adni, én sajnálom őket úgyhogy ezt nem szoktam :D Én a simogatnivaló állatokat szerettem inkább, de meglepően értelmes állat, érti a nevét, tud kézből enni, stb :) sztem érdemes tartani :)

2013. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!