Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell egy terráriumhoz?...

Mi kell egy terráriumhoz? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mit kell venni egy terráriumhoz? Mondjuk ha egy nem igazán kényes gekkót vagy gyíkot tartanék.

1.Mi kellene hozzá? Hogyan kell kialakítani egy terráriumot?

2.Technikai kellékek szükségesek?

3.Mekkora a minimális alapterület?

4.Lehet úgymond "mini" terráriumot készíteni?

5.Mennyire bonyolult a tartásuk?

6.Mit esznek?

7.Hogyan kell tisztán tartani a terkót?

8.Mennyire nehéz feladat ellátni őt/őket, ha pl. rokon gondozza a többi állatomat is mialatt távol vagyunk?

(pl.nyaralás)

9.Igényel napi gondozást/foglalkozást az etetésen kívül? (gondolok itt napi takarításra vagy ilyesmi)

10."Kézhez" lehet őket szoktatni?


Bocsi a sok kérdésért, de még soha nem volt terráriumom, ismerőseimnek sem, így szinte semmit nem tudok róluk :) Azért vagyok ennyi mindenre kíváncsi, hogy el tudjam dönteni, illik-e az életvitelemhez egy terrárium, mert nem vágok bele meggondolatlanul és a szüleim sem engednék. Jelenleg van 2 akváriumom, 2 kutyám és egy törpehörim :) A két akiba mindig megy a heti vízcsere változatos az étrendjük, eddig 2 halam pusztult el, de nem volt látható semmi külső elváltozás. A kutyáimat rendeszeresen sétáltatom, annak ellenére, hogy kertben vannak, és többen le is szóltak már ezért... idős falusiak, akik láncra verve, tartják a vizslájukat... :( Minőségi táppal etetem őket, nagy zsákkal vesszük mindig, a felét én fizetem, a felét anyu. (próbálom nem terhelni őket) A hörcsögömet mindig futtatom a szobámban, rendszeresen takarítom a helyét. (74x41cm-es alapterületű terráriuma van :) ) A jegyeim jók, tanulok rendesen. (júniusban összesen négy darab négyesem volt, kettő készségtantárgyból, ezen kívül csak a töri és az angol négyes, a többi ötös) Házimunkában is segítek. Jó bevallom néha elegem van az iskolából, meg sokat várnak el, de én igyekszem tanulni, de vannak nehéz napjaim.


Na, de térjünk vissza a kérdéseimhez! :D Mennyire bonyolult? Előre is köszi a válaszokat! :)


13/L



2013. aug. 27. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:
ez rengeteg kérdés. első körben olvass utána a dolognak más oldalakon. a kérdéseid háromnegyedére választ kapsz. :)
2013. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!