Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terráriumhoz hogyan csináljak...

Terráriumhoz hogyan csináljak tetőt?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs hozzá ,akvárium inkább a méretarányait nézve,de most csigák vannak benne (szárazföldiek). mindenképp olyasmi kéne,ami szellőzik de nem tudják kirágni.


ja és barkácsolás szintjén teljesen analfabéta nő vagyok,szóval olyan szájbarágósan kéne valakinek elmagyarázni :D olyat ami nem esik szét . fa megmunkálásához vannak eszközeim.


Köszi előre is és légyszi ne hülyézzetek tudom,hogy béna vagyok.


2012. okt. 25. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elmagyarázni nehezebb, mint bemenni egy boltba és megnézni :)

Amúgy annyi, hogy csinálsz rá egy fa keretet, azt pedig ráccsal zárod.

Általában úgy néz ki a dolog, hogy a terrárium fele ezzel van fedve, a másik fele pedig üveggel, ami egy tolósínen van (ez egy darab műanyag, amiben csúszik az üveg, pár száz forintért megvehető), tehát könnyen nyitható az egész.

2012. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És rácsot hol vesz? Mert obiban láttam nyúlrácsot de az nagyobb rácsméretű és 5-10 méteres tekercsben vannak 50-60cm magas és 1 méter magas tekercsek, 5-10 ezerért. Abból már komplett nagy ketrecet lehet összehozni, de az nem jó.


Én pl egereknek csináltam anno, egy fekete hangfalrácsot kunyeráltam hozzá ismerőstől.


Csináltattam egy terráriumot és azon van rács, csak nem tudom hol vette a srác a rácsot, aki gyártotta.


Viszont láttam olyan megoldást is rács nélkül, csak az gagyibb, hogy üveglapokból voltak ilyen másfél centi széles csíkok vágva, és egymás mellé rakták úgy, hogy kb 2mm volt a két csík között.

2012. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a csigák rágószervét, de szerintem a szúnyogháló tökéletes megoldás nekik!
2012. okt. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

afrikai óriás csigákról van szó? mert ha igen akkor sajnos a szúnyogháló kilőve, ugyanis a súlyuk (amit egyszer kézbe vettem, az jó 1 kilós példány volt) lehúzná. ebben az esetben mindenképp fémrács vagy az erősebb, ellenállóbb fajta szúnyogháló (ez az, amit nehezebb beszerezni :D) szükséges.


de ha pl valami kisebb fajta (aminek a súlya nem húzza le a szúnyoghálót), akkor az is megfelel a célra :)


amúgy fogsz faléceket, a terrárium méretére szabod őket értelemszerűen. előveszel pár szöget és kalapácsot vagy szögbelövőt (kezdőként inkább kalapácsot :D) és összetákolsz egy keretet ami ráfekszik az üvegre szépen, hogy az tartsa vagy akár túl is lóghat rajta, hogy kívülről illeszkedjen pontosan a falakhoz. erre a keretre pedig szintén szöggel rárögzíted a választott rácsos valamit :D nem egy bonyolult :)


de amúgy ha nagyobbak a csigáid, akkor egy kiszuperált hűtő rácsos polca is megfelel :D múltkor láttam egy képen egy ilyen megoldást :D

2012. okt. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

jah igen arra figyelj, hogy ha a rácsos izét rögzíted, akkor pici szöggel dolgozz (olyannal, ami nem lóg ki a fából).


jah és nem árt lelakkozni a fát :) én előtte mondjuk lekenném lenolajjal, ami szépen kihozza az erezetet :)

2012. okt. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 hatalmas fulica meg a gyerekeik ,ezért nem jó a sima hütőrács például.. Akkor szerintem a kicsiket átrakom a másik terkóba és oda jó lesz a szúnyoghálós megoldás,a nagyokhoz meg valahonnan szerzek valami masszívabbat .
2012. okt. 26. 02:12
 7/12 anonim ***** válasza:

jajj achatina flucia :D azok olyan szép...nagyok :D


én két darab éti csigát tartok szaporítás céljával...a környékről szinte eltűntek szóval kitaláltam, hogy elkezdem visszatelepíteni őket :) bezzeg a szomszéd faluban az erdő miatt rengeteg van...nálunk meg nagyon ritka látvány egy kifejlett éti csiga :(

2012. okt. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aranyos ötlet :D és szaporodnak ?:) Az enyémek iszonyat gyorsan.. ha hagynám :D de így is sok van már . Most ha a kicsiket elpasszoltam elevenszülőt akarok szerezni, de a hibámból tanulva már csak 1et :D
2012. okt. 26. 02:26
 9/12 anonim ***** válasza:
még nem :) az egyik háza olyan 2-2,5 cm átmérőjű, a másik pedig alig 1 cm :) nemrég sikerült az esők idején végre kukáznom egy párt az első példányomnak. de remélem minél előbb beindul a szaporulat...tényleg elkélne már a környéken pár alommal :D (az első csigát eltört házzal mentettem meg Pécsett egy járdáról, hazabuszoztattam kapott tojáshéjat mert épp nem volt itthon szépiám és már azóta nőtt egy egész centit és begyógyult a háza:D a társára közel 2,5 hónapot kellett várnia mert nem találtam éticsigát :S eredetileg az elsőt is el akartam engedni de már megismer és sajnálnám kitenni :))
2012. okt. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lesz nehéz dolgod ha találsz neki párt ..az éticsigáknál nem tudom hogy működik de ezek egy jó férfi maroknyi tojást pakolnak le minden alkalommal.:D Szeretem őket,egyetlen bajom,hogy nem tudom mivel lehetne kicsit feldobni a terkójukat,mert minden növényt megzabálnak.. Fűcsomókkal már probálkoztam,de azok megpusztulnak pár nap alatt ,nem tudom,van tippetek esetleg?:D Most egy kisebb "medencét" tervezek beépíteni,szeretnek gázolni benne
2012. okt. 26. 02:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!