Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehetett a baja a kaméleono...

Mi lehetett a baja a kaméleonomnak?

Figyelt kérdés
meghalt a kaméleonom de nem tudom mi volt a baja. rendesen evett,ivott,nem volt beteg. mikor hazaértem nagyon legyengült és nagyon sápadt halvány színe vol.még kicsi volt kb 3hónapos.

2013. nov. 10. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha UV-B lámpa,26-7 fok megvolt,kapott elég párát és vizet + a kajára mindig vitamint,akkor nem tudom..
2013. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak UV lámpa nem volt de sűrűn kivittem napozni
2013. nov. 11. 15:42
 3/5 A kérdező kommentje:
és köszi a választ :)
2013. nov. 11. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor elmentünk nyaralni valamelyik évben és leadtam a bébi kaméleonomat egy ismerőshöz, akkor még nyár volt, 30 fok, és 1 hétig volt ott az ablak előtt kis dobozban, de ott sütött a nap rendesen és oda tényleg nem kellett külön UV-t tenni. A pici kaméleont nagyon apró tücskökkel és lisztkukaccal etettük.


Viszont csukott ablaknál az üvegen nem hatolnak át a nap UV sugarai, ez gond és ilyenkor már nincs elég fény kint. Meg amúgy is túl hideg van ahhoz, hogy az ablakhoz tedd az állatot.


Azért ha akarsz még kaméleont tartani, akkor jobb ha veszel egy Repti glo 5.0 izzót amit rákötsz egy időkapcsolóra, ez nyomja neki az UV fényt, az időkapcsolót beállítod, hogy napi 10 órát menjen.

Mivel hideg van, kell neki és egy fűtőkő is a terráriumba, vagy fűtőkábel, fűtőlap, vagy valami a terrárium alá, vagy infra lámpa a rács tetejére.

Úgy kell megcsinálni hogy a kaméleon ne tudjon felmászni a lámpákhoz. Átlagosan 28 fok legyen bent neki, abban már nem fázik, a lámpa alatt lehet melegebb is.

2013. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2013. nov. 12. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!