Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kaméleonomnak kellene...

Patriksipi kérdése:

A kaméleonomnak kellene tücsköt tenyészteni de hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám a tücsköket terjeszteni?

(mert már 3 hónapja el vannak de semmi.)

Tettünk be nekik egy kis fakérget minden nap locsoljuk hátha abba belepetéznek (anyu ötlete) aztán még az előtt egy kupakot hátha abba de eddig SEMMI párásítani kell vagy mi?

meg egy kis forgácsot, élelmet főleg de nem értem mi a baj?



2012. okt. 5. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Miután az állatok lárva alakban telelnek át, már kora nyári időszakban ivarérettek. A párzási időszak Közép-Európában májustól júliusig tart. A nőstények petéiket egyenként a talajba rakják. Akár 200 pete is lehet. A petéből való kifejlődéshez 3-4 hét kell, hogy elteljen. A lárva nyár elején kel ki, növényekkel táplálkozik, és a tél beállta előtt 7-8-szor vedlik. Mielőtt tavasszal eléri a felnőtt stádiumot, még kétszer vedlik. Többnyire magányosan élnek. (Wikipédia) Egyébként miért nem mész be egy kereskedésbe, ott pár forintért tudnál venni tücsköket.
2012. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem virágföldet kell alura tenni, és ők ásnak bele lukakat, mint kint a természetben.


De még én sem tenyésztettem, csak azt szoktam, hogy veszek egy doboz hangya méretű tücsköt a kis tropicolotes törpe gekkóimnak, de aztán a tücskök 90-%-a megnő, mert olyan gyorsan nem eszik meg mindet, a nagyokat meg már nem tudják megenni. A tücsköket almával szoktam etetetni. Vizet nem is adok nekik, hogy ne fulladjanak bele, és az almából kinyerik a nedvességet így élnek és nőnek is, de talán jó a vizes szivacs is inni, azt nem tudom.


Szóval így van egy doboz kis tücsköm, aztán egy akváriumba megnőnek nagyra, és a legnagyobbakat azt mindig kiszedem és odaadom a madagaszkári nappaligekkómnak. De még azért pluszban is veszek néha külön nagy tücsköt, mert ez így nem elég, szóval nem nőnek olyan túl gyorsan.

2012. okt. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet a nagy tücsköket úgy is itatni hogy egy befőttesüveg kupakba öntünk annyi vizet hogy a potroh-jukig érjen KB és azt berakjuk ők nem mennek bele a vízbe hogy úgy igyanak hanem a szélén megállnak belehajolnak és isznak én már láttam őket inni. és sok magot is esznek jó nekik főtt csirkenyak is arról lerágnak mindent, meg a főtt tojás is jó nekik csak egy kicsit mert amúgy sem eszik nagyon (kiegészítő).
2012. okt. 6. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Aha. Tényleg a húst is szeretik. Én nem adtam még nekik, de valaki mondta hogy ő meg párizsival eteti és attól állítólag gyorsan nőnek. Én volt, hogy kis darab banánt raktam be, vagy petrezselymet, még azt is ették.

Néha odaspriccelek nekik egy kis vizet, virágpermetezővel, csak azt úgy ritkán szoktam.

2012. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer vettem lucrna magot és elültettem a gekkó terráriumába, kinőtt vagy 2 centisre 2 nap alatt, aztán betettem sok tücsköt, hát nem lezabálták?

Néhány sáskát is tettem be később és azok is.

A végén teljesen lekopasztották.

2012. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lucerna
2012. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
XD szemét rovarok XD
2012. dec. 9. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!