Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknsőtartók! MIÉRT? (OLVASSAT...

Teknsőtartók! MIÉRT? (OLVASSATOK KÖNYÖRGÖM)

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy nem vagytok képesek tájékozódni az általatok vegetációra kényszerített "kedvencetek" igényeiről?

Miért van az, hogy az emebrek előbb vesznek ékszerteknősöket minthogy tudnák mekkorára nőnek meg.

Miért van az, hogy a szárazföldi teknősöket salátával és paradicsommal etetik, amikor ez nem egészséges számukra?


Annyi hibát el lehetne kerülni egy kis olvasással....


íme:

[link]

[link]


OLVASSATOK KÖNYÖRGÖM!!!!


2009. nov. 27. 03:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs teknősöm, de ez sok másik állatra is igaz, h nem , vagy nem megfelelően törődnek vele.

Azért mert ajándékba kapták, azért mert 12 évesen azt hiszik, h kb olyan mint egy plüssállat, csak néha mozog egy kicsit, esetleg kiad vmi hangot,megy ilyenek.

Engem is fölháborít, amikor elhanyagolt állatokat látok, mielőtt bárki bármilyen állatot is szeretne, vagy tervezi, előbb érdeklődjön , h mivel jár , és hogy ezt be tudja/akarja-e vállalni, mert ha nem tudja tényleg vegyen inkább 1 plüsst!Az állat kedves, aranyos, stb. de FELELŐSSÉG is!!!

2009. nov. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs teknősünk (ahogyan madarunk, halünk sem, ugyanazon okok miatt). Többször ajánlották barátok, hogy kaphatnánk tőlük (fogalmam sincs milyen fajtát), de pont az ismereteink (sajnos teljes) hiánya miatt nem vállaltuk.

Annyi helyen hallok, olvasok gyulladt teknős szemecskékről, a hiányos etetés miatt megpuhult páncélokról, stb. A szívem szakad meg. Sajnos, ahogy az első is említette, ez minden állatfajtára érvényes, a házi kedvencektől a haszonállatokig. Komoly szemléletváltozásra lenne szükség. Meg kellene érteni, hogy az állat nem játékszer!

2009. nov. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van kertünk és a szomszédunk múlktor tele ültette salátával megkérdeztem tőle mire kell ennyi aztmondta teknősinek. Gondoltam szereti ha legközelebb találkozom vele megmondom neki, hogy nem egészséges
2009. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem van tekim , sajnos nem sokat értek hozzájuk , de ha nem fogadtam volna be , akkor megölték volna :(

De sokat olvastam így már tudom hogy mi jó és mi nem jó neki ! Én salátát soha nem adok neki .

Sajnos sok állattal így bánnak , de ellene semmit nem tehetün :( Ez ma Magyar Ország !

2009. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan nem értenek hozzá. De ha valaki szereti és legalább idő közben veszi a fáradtságot, hogy utána járjon, az még mindig jobb, mint amikor tudja, hogy semmit nem tud, de úgy gondolja az úgy jó. Nekem egy cicát hoztak vissza egy nap után, mert hogy nyávog. ??!! :/
2009. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Második hsz. vagyok.


9:56 :=) Te hibád, hogy visszahozták a cicát, miért nem mutattad meg, hol kell lehalkítani? :=) De ezek legalább visszahozták és nem megverték, hogy elhallgasson, vagy egyszerűen kidobták, mert sajnos ez sem ritka...

Barátunk tavaly talált a parkban kidobva egy teknőst (ezt a szegényt akarta "ránksózni", mert mindenki tudja, milyen állatbolondok vagyunk).

Egyik szomszédunk mindent megvesz a gyerekeknek, ha sóhajtanak, aztán persze hamar megunják, vagy éppen szegények a foglalkozás hiányától megvadulnak, harapósak lesznek az állatok, olyankor jó esetben elajándékozzák (pl. hörcsögöket, tengerimalacokat, degukat), rosszabb esetben megeszik ( pl. a kosorrú!!! nyuszit), legrosszabb esetben pedig elverik a háztól (karmolós cicát), vagy elaltattatják (pl. szegény elvadult kutyájukat), mondván, hogy "hamis". És nincs semmi, senki, aki megálljt parancsolhatna az idióta játékuknak. Egy nagyon nagyon vidéki, nagyon nagyon kicsi faluból származnak, ahol az állat csak használati "tárgy", annyit ér egy macska vagy kutya élete, mint egy darab répa.

Igenis, szabályozni kellene, hogy ki tarthat állatot! Tudom pontosan, hogy ez kivitelezhetetlen, de sajnos amíg boldog-boldogtalan kontroll nélkül vihet haza bármit, nem lesz állattartási kultúra.

2009. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ma kaptam!Utánaolvastam és a saláta egészséges neki a paradicsomot nem tudom!Amugy azért vannak hibák mert sok buta ember van és senki se tökéletes!
2009. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
jó a szó tesó;)
2009. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam h igazad van!De viszont az oldal azért van h kérdéseket tegyenek fel ha valamit nem tudnak vagy esetleg nem biztosak benne!Szal bocsika!Hello
2009. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 ékszertekim és úgy vettem meg őket hogy a hely már elvolt készítve és tudom megkkorára fognak nőni! Fogom is nekik tudni biztosítani a megfelelő méretű teret! Am én nagyon sokat olvastam (könyveket interneten böngésztem, kérdezgettem mindenkit...) a teknősökről mielőtt megkaptam őket! De sajna vannak olyan emberek akik lusták, vagy én nem is tudom nemakarnak olvasni! Tuttad hogy évente több ezer ékszerteki kerül forgalomba és a 3-om4-ede elpusztul a roszz tartás miatt! Hallottam olyan is hogy egy emberke lavórban (!!!!) tartotta az ékszertekiét és azt kérdezte hogy: MIért pusztult el a tekim? Én jól bántam vele! Na persze! LAVÓRBAN TERTOTTÁK EMBEREK! De ő "jól" bánt vele! Felháborító! aki állatot akar viselje a következményeket!
2009. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!