Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta horror összeges...

Fajtatiszta horror összeges kutyások! Olvassatok tovább?!?

Figyelt kérdés

Olvasom ezen az oldalon, hogy Ti 100ezreket költötök kutyákra hogy ilyen meg olyan vérvonalú legyen, meg "inkább én nem eszek, de a kutya egyen kommenteken ki vagyok akadva.


És miért csak az a drága kutya jó mindenkinek?

Mert én azt veszem ki, hogy nálatok a kutya ott kezdődik, ha 500 évre visszamenőleg van törzskönyve, és valami kisebb vagyonokért vesztek kölyköt, holott lehet hogy az se különb legtöbb szaporítottnál, és fogadok, hogy ha az utcán találtok egy kóbor-kutyát, abba még bele is rúgtok, mert az valami korcs, és csak menőzni kell hogy jaj ilyen meg olyan fajta


Vagy ha ennyi fölös pénzetek van, akkor miért ilyen hobbira költitek a pénzt, hogy ilyen-olyan vérvonal..

miért nem inkább valami hajléktalanon segítetek, vagy valami alapítványnak adományoztok? "jah, hogy többe nézitek a kutyát, mint az embertársaitokat?"

illetve többet ér nektek a kutyátok mint a saját fajtátok? én ezt önzőségnek érzem, semmi másnak.

Ha embertársaidon segítenétek, akkor az nem is kérdés, hogy sokkal többet érne, mintha valami horror összegé kell kutya, hogy jaj fajta legyen mert az a menő, holott a menhely dugig van kutyákkal.

az más kérdés, hogy a hajléktalan nem érdemli meg, mert talán önhibájából került oda, ahol most tart

ne felejtsétek, hogy ti is lehettek hajléktalanok, egyik napról a másikra veszíthetitek el a munkátokat akár...

ezt azért írom, mert ismerősömékkel ez megtörtént, gazdagok voltak, és egyik napról a másikra mindent elvesztettek


2010. okt. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyámnak nincs tk-ja, ingyen kaptam, és eddig nem kellett horror összegeket ráköltenem.


A hajléktalanokról meg annyit, hogy akik bn alszanak a házunk pincéjében, oda sz.rnak ahol alszanak (még az állat sem ennyire gusztustalan), és már reggel 5kor be vannak baszva és a lépcsőházba vizelnek, azokat NEM TUDOM SAJNÁLNI. És ilyen undorító, haszontalan "embernek" én ugyan nem adok pénzt.


Azért mert valaki hajléktalan, nem kell hogy állandóan be legyen rúgva. Ha meg italra van pénze, mért is kéne hogy adakozzak?

2010. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
84%

Még nem is kaptál választ de már személyeskedsz....


Nézzük az én példámat. Külföldről 1000 euróért van kutyám. Agilityre vettem. Versenyezni szeretnék vele, magas szinten - értsd VB, EO stb. Ehhez elengedhetetlen egy agility vonalból származó, már bizonyított szülőktől származó kutya, ahol nem lutri a motiválhatósága és a testalkata. Tehát, nem menőzni kell, hanem céllal vettem.


Az h ki mire költi a pénzét had döntse már el mindenki maga, jó? Van aki "horror" összegeket költ fotózásra, biciklizésre, utazásra stb. Miért fáj neked h valaki kutyára költ, mert ez a hobbija?


A hajléktalan kérdést meg pláne ne keverjük már ide. A kettőt nem lehet egy lapon említeni. Nem alternatívái egymásnak. Kár is ezen pörögnöd!

2010. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
a hajléktalan csak egy példa volt, hogy segítsétek a rászorulókat
2010. okt. 14. 11:17
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

"és fogadok, hogy ha az utcán találtok egy kóbor-kutyát, abba még bele is rúgtok, mert az valami korcs"


Szólj hozzá, h két örökbefogadott kutyám van a horror összegűn kívül. És mindig is lesz mindkettőből. Erre varrjál gombot. De a "korcs" biztos csak azért kell nekem, h itthon rugdossam, míg a "horror összegűt" dédelgetem.

Azért te sem vagy ép, abban megállapodhatunk, remélem.

2010. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
igen, de ahogy olvastam a kommenteket, itt mindenki versenyezni szeretne? mert hobbikutyának is a legjobbat javasolják mindig, ez így normális?:
2010. okt. 14. 11:18
 6/47 anonim ***** válasza:

én nem értek veled egyet.

nekem egy yorkshire terrierem van ami az a "menőzős" kutya de soha nem menőztem vele.. ha látok egy kóbor kutyát az utcán akkor nem rúgok bele. sőt a kajámat is odaadom neki.

és hogyha valaki egy egészséges kutyát szeretne és arra gyűjt pl. fél évig és megveszi az még nem azt jelenti hogy olyan sok fölös. pénze van és csak unalomból vesz drága kutyát. én már az utcáról is fogadtam be kutyát, és nem vagyok gazdag. sőt.

2010. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

3.

olvasd el a címet

ez nem neked szól


Fajtatiszta horror összeges kutyások!

2010. okt. 14. 11:19
 8/47 anonim ***** válasza:
Ok, akkor én is másképp fogalmazok, a segítség és a horror összegű kutya nem alternatívái egymásnak. És nem is zárják ki egymást! Ezt se felejtsd el!
2010. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

"3. olvasd el a címet

ez nem neked szól


Fajtatiszta horror összeges kutyások!"


Én fajtatiszta horror összegű kutyás vagyok, akinek van még két örökbefogadottja is - és lesz is, mind a kettő. Akkor miről beszélgetünk?

2010. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

én is fogadtam már be több kutyát is, volt több aminek meglett a gazdája, ha nincsenek megkötve a kutyák akkor vannak olyan egyedek amik szeretnek szökni, mert itt nem divat a sétáltatás, de ez alól én kivétel vagyok, én sétáltattam a kutyámat de nem lehetett leszoktatni a csavargásról és muszáj megkötni mert a szomszédok feljelentenek

van másik 2 kutyám azok nem elszökősek, az egyik utál sétálni, mert öreg, a fiatallal pedig szoktam sétálni, de nem igényel túl sok sétát, amúgy mind a 3 kutyám kistestű

2010. okt. 14. 11:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!