Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális? Veletek történt...

Ez normális? Veletek történt ilyen? Van rá magyarázat? Tudom hogy hosszú a magyarázat de kérlek olvassátok el!

Figyelt kérdés

Van 2 nagy macskám Cirmos és Macc. Macc ellett 3 kiscicát

de a szomszéd macskák elvitték őket mert olyan helyre ellett

ahol könnyen megtalálják, ezt mondta anyu. Egy hónapra rá megellett Cirmos is. Egy kölyke lett és a Cirmi nevet adtam neki.Ez olyan egy hónapja vagy kettő körül lehetett .Junius közepe táján azt vettük észre hogy Macc mintha megint hasas lenne.Kicsit később pár héttel ezután találtam egy kis testet . Olyan macska forma lehetett szőrtelen és élettelen.Azt hittük hogy egy másik macskájé.

Nem mondtam semmit apuéknak szóval hagytam.De most hogy Cirmos cicája nagyobb Macc nyalogatja és a kiscica meg akar tőle szopni persze ott van az anyja is.

Nem értem. Oloyan mintha Macc az anyja akarna lenni.10/L


2011. aug. 14. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon aranyos dolog, főleg egy 10 éves kislánynak. De ahhoz szerintem pont megfelelő a korod, hogy megtanuld, mi a felelős állattartás. És az, amit ti csináltok, nem az. A mcskák akkor szaporodnak és ellenek, amikor csak akarnak. Ezért szaporodnak el mindenhol a kóbormcsakák. Most volt például nektek az a 3 kismacska, akik eltűntek. Ők most járják az utcákat, ki oltja őket be? Ki eteti őket? Terjesztik a betegségeket, ez így nem jó. Ivartalanítani kellene a cicáitokat.
2011. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazad van ,de anyu azt mondta hogy a szomszéd fiú macskák elvitték és nem bisztos hogy élnek ezt nem irtam le.

Azt hittem hogy nem fontos.

2011. aug. 14. 17:48
 3/11 A kérdező kommentje:

De te hol élsz mondjuk ha magyarországon élsz akkor nem értheted.

Szerbiában élünk itt semmi nem olyan mint máshol, ha beakarod oltani a macskát az jó párezer dinár ezt mondta anyu.

2011. aug. 14. 17:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az árak között van egy kis minimális különbség (párszász ft mondjuk), de nagyjából ugyanannyiba kerül itt is, mint ott. És az oltást nem attól kell függővé tenni, hogy van e rá pénz. Ez nem így működik. A felelős állatartásba az is beletartozik, hogy csak akkor vállalunk háziállatot, ha el tudjuk tartani, tudjuk oltatni/fizetni az orvosi ellátást. Aki ezt nem biztosítja a háziállatainak, arról ki lehet jelenteni, hogy felelőtlen és nem való neki állat.


Egyébként nagyon aranyos a kérdésed, biztos vagyok benne, hogy igazi állatbarát vagy. Már csak utána kellene olvasnod a felelős állatartásnak.

2011. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a szüleinek kéne utána olvasni és példát mutatni a gyerekeknek.

Úgy, mint nálunk. Az én lányaim is 10 évesek és biztos vagyok abban, hogy felnőtt korukban ugyanilyen felelős állattartók lesznek.

Nem a 10 éves gyereké a felelősség, pláne, hogy nincs is keresetük...Éppen annyi elvárható tőlük, hogy etetik őket, amikor nem érünk haza és gyakorta cserélik az almot is...

2011. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Nem mondtam, hogy övé a felelősség. Sőt. :-)
2011. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Kérlek ivartalaníts! :'( Szinte sajnos senki nem teszi, ezért évente több millió árva- "fölösleges cica születik", beviszik a sintértelepre, ott elaltatják őket, vagy utca macska lesz belőlük.. de olyan rossz a tehetetlenség. Komolyan, ha macskát vállaltok, akkor készüljetek az ivartalanítással is. Egy anyamacska és a kölykei évente 100 ezer macskát fialhatnak!!! úgy értem, hogyha a cicának lesz 4 nősténye, és annak a 4 nősténynek is 4 nőstény (vagy több) akkor azoknak a 4 nőténynek is lesz még több több több és több.
2011. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Na most aztán jól kiosztottátok a családot, csak a kislány kérdésére nem válaszolt senki.

1. Igen, a kan macskák elvihetik (és elpusztítják) az újszülött cicákat, ha annak nem ők az apjuk, azért, hogy a nőstény minél előbb újra megtermékenyíthető legyen.

2. Igen, a nőstény macskák szívesen gondozzák a velük együtt élő más nőstények kicsinyeit is. Szoptatják, ápolják őket úgy, mintha a sajátjuk lenne. Ez természetes viselkedési forma a macskák között.

3. Igen, nagyon jó lenne ivartalaníttatni őket, ha meg tudjátok oldani.

2011. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2011. aug. 18. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyuci hazudott. Ha fiu macskák vitték el őket akkor már nem élnek. ha lányok akkor sem
2012. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!