Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Öncsonkítás ékszerteknősnél?...

Öncsonkítás ékszerteknősnél? Létezik? :O

Figyelt kérdés

Van egy 9 év körüli hím ékszerteknősöm. Nyáron a társával kerti tóban vannak elhelyezve, télen pedig bent a házban fűtött akváriumban. Mind a két teknősnek külön akváriuma van. Fagyasztott apróhalakat, zöldségeket, gyümölcsöket esznek, nincs vitaminhiányuk, szép egészséges a páncéljuk is. Pár napja a hím ékszerteknősöm elkezdte harapdálni a saját mellső lábát, szó szerint beleharap. Elsőnek azt gondoltam, hogy biztos vedlik és azt akarja leszedegetni magáról.. De nem mert már odáig fajult, hogy a húsáig harapja magát. Most lefertőtlenítettem neki, de nem tudom miért csinálhatja. Sajnos állatorvosok nem értenek hozzá :(

Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehet a megoldás erre, ha van?



2014. jan. 1. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Tedd ki egy vödör hidegvízbe,hogy téliálmot aludhasson.A kamrába,vagy pincébe,de ha fűtetln az előszoba akkor oda is teheted.
2014. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Még egy kicsit figyelem, ha nem változik a helyzet és továbbra is kárt tesz magában, akkor elkezdem teleltetni. Eddig nem mertem őket, mert féltem, hogy megfáznak, de most még ez is jobban hangzik, mert nem szeretném ha teljesen leharapdálná a lábát. :(
2014. jan. 1. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!