Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jó így a teknősöknek?

Jó így a teknősöknek?

Figyelt kérdés
karácsonykor kaptak a gyerekek 1-1 picike kis ékszerteknőst. nem tudom mennyi idősek lehetnek kb.4cm a páncéljuk. Eddig a boltban kapható granulátumot kapták csak naponta 1-2 szer. most vettünk nekik fagyasztott meg szárított kishalat. Úgy gondoltam napi egyszer kapnak majd 1-2 halat. van nekik vízmelegítőjük 26 fokos állandóan a víz amit minden nap cserélek. Jó lesz így vagy változtassak valamin? Az egyiknek puha a páncélja a másiknak is picit de annyira nem ez baj lehet? köszönöm a válaszokat előre is!
2014. jan. 4. 11:30
 1/4 anonim válasza:
Nekünk is van teknősünk egy éve karácsony óta,szerintem jó ez így az étkeztetése meg a gondozása is.Esetleg még annyit ,hogy nekünk mondta a kisállat kereskedő ,hogy az akváriumba tegyünk nagyobb köveket amire ki tud menni pihenni ha elfárad az úszkálásba..és ,hogy legyen minimum akkora a vize amiben megtud fordulni ha a hátára fordulna...a páncéljuk szerintem majd keményebb lesz ahogy nőnek...
2014. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ! azt elfelejtettem írni hogy van nekik betéve amire kitudnak mászni a víz pedig akkora hogy kényelmesen eltudnak benne úszkálni.
2014. jan. 4. 11:47
 3/4 anonim válasza:
Igazán nincs mit.Szerintem akkor minden jó így,biztos egészséges, hosszú életű kis teknősök lesznek.
2014. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá az előzőekhez, hogy a granulátumot, szárított kajákat ne add nekik. Elég a sima fagyasztott hal, abban minden benne van, ami kell nekik. A szárított kb. nem ér semmit. Halból mindegyik kapjon annyit, amennyi a fej-nyak méret együttese. Sokat segít, ha teszel a vízbe egy vízszűrőt és ha a tekiket kint eteted egy tálban (amibe annyik vizet teszel az akváriumból, hogy elfedje a páncélját). Először az egyiket, aztán a másikat. Ezzel a kajamaradék nem marad a vízben és sokkal ritkábban kell vizet cserélni. Plussz látod, mennyit eszik a teknős.

Mekkora akváriumban vannak?

2014. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!