Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális ez a sárgafülű...

Normális ez a sárgafülű ékszerteknősöknél? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval van egy ékszertekim,3 éve van itt nálam,most olyan 4 éves lehet. Tegnap takarítottam a páncélját (langyos vízzel,kis fogkefével,ahogy szoktam) és sorra jöttek le róla a kisebb-nagyobb páncéldarabok.Na most ez normális dolog? Ez afféle elhalt páncéldarabok,vagy ez fáj a teknősömnek ha leválnak róla ezek,mert észrevettem hogy nem volt neki túl kellemes a tisztítás,bár sose tűrte olyan jól..

Ja és még egy dolog: a páncélja búbja kissé vízköves,mert az a része a páncéljának gyakran kilóg a vízből.Persze próbálom neki azóta is feltölteni a vizét (mindennap hozzáöntök egy litert) de ugyanúgy vízköves,fehéres színű.Ez ellen mit tehetnék? előre is köszi!


2014. jan. 4. 11:36
 1/2 Uherga11222000 válasza:
Én nem nagyon értek az állatokhoz, de régen volt nekem is ékszerteknősöm. Én nem tapasztaqltam ilyen páncélleválást, de szerintem ez a növekedési folyamat része...
2014. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ElekMen válasza:

Igen normális,nekem is van egyékszer tekim.Amikor én is láttam hogy jön le akkor parázni kezdtem.... Ez azért van mert nővésben van a másik oka hogy hüllő és ledobja :-)

De ne nagyon tisztiszsd amig lenem jön teljenes :-) mrt az fájhat neki.Remélem tudtam segiteni

2014. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!