Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tegnap találtam a teraszon...

Manszus kérdése:

Tegnap találtam a teraszon egy "gyerek" fürge gyíkot, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a megkavarodot időjárás miatt jött elő. Viszont reggelre mikor megtaláltam az éjszakai hideg miatt alig élt. Betetem dobozba bevittem, feléledt jól van. De nem tudom mit csináljak vele. El nem merem engedni mert félek ha felébredt a hideg megöli. Mivel nem vagyok otthon egész nap etetni sem tudom rendszeresen. Arra gondoltam beteszem a hűtőbe, hátha folytatja a téli álmot és tavasszal elengedem. Hülyeség? Megoldható ez valahogy? Mit csináljak vele? Ötlet?

2014. jan. 20. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
szerintem enged vissza a táplálék láncba, nehezen tartható
2014. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

Vidd be az állatkertbe, az élet-halál házban átveszik és megoldják a továbbiakat.


[link]


Egyébként az etetése nem lenne gond, bőven elég a naponta 1X egy kisméretű tücsök neki. Általában nem mondok ilyet, de ebben az esetben szerintem akár meg is tarthatnád tavaszig. A teleltetés nem jó ötlet, mert ahhoz szakértelem kell, de a tartása és az etetése nem nagy kunszt. A nagyobb állatosoknál mindenféle méretű tücsköt vehetsz neki.

2014. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hátha tudsz szerezni neki terárriumt (nálunk az öveges 2000ft kért a legkisebbért-növény tartásra) és veszel neki gyíkoknak való eleséget kisállatkereskedésben akkor ezt a pár hónapot ki kell bírnia.


vagy a ház körül keres neki ilyen zugot:

"A fürge gyík október elejétől március elejéig telel valamilyen fagymentes helyen, farönkök között, lyukakban. Aktív periódusában hasonló helyeken éjszakázik, bár meglehetősen korán megkezdi táplálék- vagy párkereső körútját. Kora reggel előszeretettel nyalogatja a harmatot a növényekről. Táplálékát különféle ízeltlábúak képezik: pókok, lepkék, egyenesszárnyúak stb. bár az erős napsütést kerüli."

2014. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2014. jan. 20. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!