Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Párzás két nőstény gyík...

Párzás két nőstény gyík között? Vagy mi volt ez?

Figyelt kérdés
Elvileg nekem két nőstény tobzosfarkú gyíkom van. De amit most láttam kicsit megzavart. Először azt hittem, hogy birkóznak, játszanak vagy ilyesmi. Aztán, hogy jézus ez meg fogja ölni. Aztán rájöttem mit csinál. Utána kerestem a neten és ez bizony párzás volt :DD De akkor most mi van? Előfordul az ilyen, vagy akkor a kisebb gyík mégis csak egy kisfiú? Évek óta együtt élnek, de nem volt még ilyen. És a kicsi már 2-3 hónapja el volt bújva, elő se jött. Igazából azt hittem meg is döglött a ház alatt. Erre hallom, hogy verik a port , kopog a terrárium üveg, na mondom mi van már. Akkor most? Esélyesek babgyíkok?

2014. jan. 28. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Tavaly elpusztult a szilvafejű papagájpárból a hím. Tíz évig voltak nálam. Mióta a hím elpusztult, azóta a nőstény elkezdett kiszínesedni. Ugye a nőstény feje szürke, a hímé pedig olyan színű, mint a szilva, innen a név is. Ez pedig azt jelenti, hogy ő is fiú. Van ilyen, úgy nevezik, hogy szexuális mimikri.


Az is megjegyzendő, hogy az állatok ösztönlények, vagyis az emberrel ellentétben nem képesek végiggondolni a dolgokat, hanem ösztönösen, állati módon cselekszenek. Így előfordult már nálam olyan is, hogy a két nőstény vöröstorkú sügérem leikrázott, természetesen terméketlenek voltak az ikrák. Ez persze, nem valódi homoszexualitás, csak az ösztönök gátszakadása. Ezek az állatok nem vonzódnak az azonos neműekhez.


Hogy az esetedben mi történt, nem tudható innen. Lehet, hogy rosszul szexálták a gyíkjaidat, és valójában pár. De talán az is lehet, hogy mindkettő nőstény. Ha így áll a dolog, akkor a lerakott tojások terméketlenek lesznek - már akkor, ha a tobzosfarkú gyík tojásrakó, de erre nem emlékszem, mert nekem soha nem volt.

2014. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!