Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon vagy gekko?

Tundernita kérdése:

Kaméleon vagy gekko?

Figyelt kérdés
nem tudom eldönteni hogy kaméleonom vagy gekkóm legyen-e. melyikkel kell többet törődni??? mondjuk én itthon vagyok az egy éves kisfiammal így a foglalkozás nem lenne gond. Adjatok tanácsot.

2014. febr. 1. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen gekkora gindoltal? En most vettem sisakos kamit erre tudok arat mondani kezdetnek az 1. terrarium felszerelessel kamival egyut 60.000Ft volt. A gekko mondom az a gekko fajtajatol fugg. De en inkab a kamit ajanlom. Azt tobbet lehet kiveni, simogatni stb. :)
2014. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kaméleon nagyobb és érdekesebb a kaméleon közül a párduckaméleon a legszebb
2014. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen de a parduc kami kb. 50-60.000Ft +a nagy terrarium. 100*60*120cm.
2014. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek mindenképpen leopárdgekkó. Kevés dolgot kell neki biztosítani, amíg egy kami több odafigyelést igényel. A gekkó jóval kevesebbet is eszik (egy nagy kaméleon sok tücsköt megeszik, és naponta kell etetni+vitaminozni). Egy gekkó viszont csak 2-3 naponta eszik. Uv lámpa a kaméleonnak mindenképp kell, a gekkónak nem létszükséglet megfelelő vitaminozás mellett.
2014. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a gekkót javaslom. A kaméleon várható élettartama a legprofibb tartás esetén sem éri el a gekkókét. Bár nekem tapadógekkóim voltak, tudtommal a leopárdgekkó egészen kezessé válhat. Kaméleonokra ez kevésbé jellemző, többségük hűvös távolságtartást tanúsít, de vannak egészen marcona, harapós példányok is. Nekem volt olyan kaméleonom, amelyik már kicsinek is harapós volt, és soha nem szelídült meg. Volt azonban olyan is, amelyik szinte igényelte, hogy kivegyük. A kaméleon stresszérzékeny, és még ha szelíddé válik is - ötből egy -, valószínűsíthető, hogy a sok kézbevétel akkor sem járul hozzá rövid életének meghosszabbodásához, ennek inkább az ellentéte valószínű. Viszont mindenképpen igényli a naponkénti törődést. Javaslom, hogy bármelyik mellett döntesz, előtte tudd meg a részleteket róla, mert utólag legtöbbször már késő.
2014. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!