Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős vagy hörcsög?

Görög teknős vagy hörcsög?

Figyelt kérdés
Kulon szeretnek meg kerni tapasztalatokat is :))
2014. febr. 14. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő volt: görög teknős! :) Sokkal kezesebbek, jobban lehet velük foglalkozni, simán kirakod magad mellé az asztalra mondjuk tanulás közben. :) Van bennük enyhe hűségérzet is szerintem. :)
2014. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Görögteknőst sokkal nehezebb tartani, meg drágább is. Hörcsögöt viszonylag könnyű.
2014. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 botond088 ***** válasza:

az attól függ, hogy mennyit szánsz rá. tény, hogy a görög teknős mindenestől drágább, és macerásabb is, de én mindig is hüllőimádó voltam, és szerintem nem éri meg megvenni egy hörcsögöt, MERT:

Büdösek, hangosak, állandóan esznek, és alig élnek 1 évig.

a tekik meg akár 60-70 évig is elélnek, nem esznek éjjel nappal és nem büdösek. szóval a helyedben én a teknőst választanám.....

2014. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
az a baj hogy már megvan a hörcsögöm régóta (3 hónapja) de nem nagyon szeretem :(
2014. febr. 15. 18:29
 5/15 A kérdező kommentje:
de amugy mindent mehtettem annak odeén hogy kappjak , hörit , de nem is nagy cucc.. a teknős jobb lenne ugy gondolom , de sajnos néha anyukámnak viszabeszélek. És azt mondta hogy a hörcsögöt kértem több állatot nem kapok , van 2 kutya meg ékszerteki meg 4 akvárium meg csirkék kisnyulak , nagynyulak stb. na mind1 egy a lényeg szerintetek rá tudom evenni anyut hogy vigyük a hörcsögöt vissza , s tekit kapjak helyette , tudom azt ha már valamiért vállaltam a felősséget akkor az már ott van. de a teki nem harap és i lehetne venni amikor tanulok , az asztalra rakni stb :)) kéne egy görög teki!! Szerintetek azzal hogy nem szájalok vissza elérhetem 7. es vagyok és anya azt i mondja hogy jövőre alig leszek otthol , meg ilyenek . segítsetek mit tegyek !! :))
2014. febr. 15. 18:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Anyukádnak és a lelkiismeretednek is igaza van abban, hogy ha már vállaltad a hörcsögért a felelősséget, akkor vidd is végig a dolgot. Egy hörcsög nem él olyan sokáig, bánj vele rendesen, és ha esetleg majd elpusztulna szegény, akkor kérd meg anyukád, hogy kaphass egy görög teknőst. Egyrészt azt fogja látni így, hogy felelősséggel vállaltad azt, amit legutóbb kaptál, így érdemes kapnod újra, másrészt nem lesz neked sem lelkiismeretfurdalásod.

Az, hogy 8.-ban ki mennyit van otthon ez butaság, emiatt nem vállalni egy teknőst esetleg, de egyébként is, miért lennél távol többet 8.-ban? Azért, mert esetleg nősz fel, és egyre többet mennél el a barátaiddal vagy a felvételinek mi köze ehhez? Mindegy, a lényeg az, hogy a hörcsög kis életének végéig bírd ki szépen, és utána anyukád is szívesebben beleegyezik, de arról szó sem lehet szerintem, hogy visszaviszitek, és megengedi, hogy legyen teknős. A helyében én így lennék.

2014. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
oké , köszike :D felnevelem :))
2014. febr. 15. 19:10
 8/15 A kérdező kommentje:
kedves kis hörcsög , mindig nyalogassa a kezemet!! :)
2014. febr. 15. 19:10
 9/15 botond088 ***** válasza:
Igen, szerintem is neveld fel, mondom, nem él sokáig. egyik ismerősünk vett egy bébihörcsögöt és fél év után meghalt, szóval ne szomorkodj!!! :)
2014. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
oké , de igazából azt sem várom hogy meghaljon!!!! :)
2014. febr. 16. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!