Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ekszer teknost megviselheti a...

Ekszer teknost megviselheti a gazdiváltás?

Figyelt kérdés

Kedden vettem 2 ékszer teknost fél évesek.A nagyobbik bátrabb o szépen eszik és a sziklára is kiul napozni.Viszont a kisseb nagyon félénk,nagyon keveset eszik,nem akar kulon tálban enni csak ugy ha az akváriumba teszem a kaját.(az elozo gazdája is kulon tálban etette)A száritott rákokat sem nagyon eszi 3 db-t bekap és kész.Viszont tegnap adtam neki egy kis sonkát és kukoricát az izlett neki.Ma egy kis répát evett csak.

Nem tudom mivel etették de én nem akarom "házi kosztra" szoktatni ha nem muszály.Szerintetek mit probáljak meg neki?Arra gondoltam holnap veszek csalihalat hátha azt megeszi.

Kulomben majdnem egész nap a szikla alatt van napozni sem jon fel pedig azt mondták mindketten szeretnek a szikla tetején.

Amugy a helyuk nem változott mert akváriomostul,berendezésestul vettem oket.



2014. ápr. 10. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Maga a gazdiváltás nem, de a szállítással járó stressz igen. Azt is jó lenne tudni, hogy mekkora a helyük és milyen szűrőjük van. Lehet kapni fagyasztott halat állatkereskedésben, ez legyen a fő táplálékuk. Az élő is megfelelő.
2014. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megviseli én az enyémeket olyan 8éves korukba vettem és ugyan így jártam mint te de a félősebb párhónap alatt rájött hogy nincs bántva és már barátságosabb igaz nem lehet felvenni meg csak akkor keresi a társaságom ha éhes / a házi koszttól szerintem ne féltsd én gyümölcsöt, csirkemellet, meg különböző húsokat szoktam neki adni (főzéskor szoktam nekik levágni a nyers húsból)de a boltba kapható teknőskaját is megeszik
2014. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gazdavaltas nem viseli meg, annal inkabb az ujj kornyezet!

Ne adj neki ilyen sonkakat, mert azt NEM SZABAD!!!!!

Vegyel vagy fogj a sunan nekik halat, amit utana le is tudsz fagyaztani.

1 honap utan mar megszoktak szokni az ujj kornyezetet.

2014. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!