Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megviselheti -e a kutyát a...

Megviselheti -e a kutyát a folytonos utazás?

Figyelt kérdés

Ha havonta lenne "új otthona" (utazás miatt), az baj a kutyának?


(Olyan válaszoljon kérem, aki ért is hozzá és kifejti, indokolja véleményét. Köszönöm!)


2009. okt. 22. 07:31
 1/8 anonim válasza:
megviseli ahogy téged is.
2009. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt,h itt laktunk,ott laktunk...de szerintem nagyon jól viselte és mindenhol rögtön feltalálta magát. Sőt ahogy észrevettem neki inkább az volt a fontos,h velünk lehet.
2009. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi bár egy helyen lakunk,de nagyon sokat utazunk és visszük is magunkkal a kutyánkat. Ő ezt szokta meg és mindenhol nagyon jól érzi magát, a lényeg,hogy vele legyünk. Ezért is szokták mondani,hogy a kutyák az emberhez ragaszkodnak, a macskák meg a házhoz(tiszetelet a kivételnek:). A lényeg,hogy ha nem kölyök,akkor is meg fogja szokni,csak rá kell jönnie,hogy sehol nem hagyjátok el és mindig biztonságban van.
2009. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi épp külföldön élünk, sokszor költöztünk, különféle helyeken laktunk már, kis lakásban, nagy lakásban, házban, vidéken, városban... a kutyák jönnek velünk... nyaralni is együtt megyünk, akkor is feltalálják magukat az új helyen. Persze alapvető, hogy azért tudjanak viselkedni, így jobban alkalmazkodnak az új helyzethez. Nálunk alap, hogy a kutyák mindenhová jönnek, ahová mi is megyünk...
2009. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 10 hónapi folyamatosan ingáztam, hetente, a kutyusommal. Kocsival utaztunk így a kényelme maximális volt és a helyen, ahol akkoriban a több időt töltöttük el, nagyon szeretett, de ennek vége, már nem ingázunk. Egy helyen van, mindig, persze, ha megyünk ide-oda elvisszük őt is, azt nagyon élvezi, folyton a kocsiba száll, ahogy meglátja.:D

De mióta nem nyüzsizik velem annyit, azóta teljesen más. Látszik, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb. Mondjuk ehhez az is hozzá tartozik, hogy itthon soha nincs egyedül, ellenben a régi lakással...

Szóval, szerintem a sok utazás senkinek nem jó. Nekem legalább is nem.:)

2009. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, azt hiszem, azért ez az adott egyed idegrendszerétől is függ. Nekem menhelyi kutyám van, 2 havonta ingázunk vidékre. Amelyik helyet már megismerte és jól érzi magát, ott el van, de csak ha biztosítok neki egy kis dobozt, ahová elbújhat, ha olyanja van. Viszont volt 1 hetünk, amikor minden nap máshol kellett aludnunk egy kirándulás során és az megviselte. Lehet, ha nem menhelyi kutya lenne, jobban tudott volna alkalmazkodni a helyzethez. Apukám kutyájának pl. tök mindegy, ő mindenhol elvan.
2009. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: a kifejtést külön köszönöm :D Engem nem visel meg az utazás...

2009. okt. 22. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyáknak is van saját egyéniségük, természetük, szóval ettől is nagyban függ. Mi is laktunk már több helyen, nem viselte meg a kutyát, mindig feltalálta magát, bár Budapestet utálta de egészen biztosra veszem, hogy nem azért mert új volt neki.. Inkább a gazdihoz ragaszkodnak. Amíg veled lehet, nem fog bánkódni!
2009. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!