Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért összeférhetetlenek a...

Miért összeférhetetlenek a teknőseim? És miért vakarózik az egyikük? Részletesen a leírásban!

Figyelt kérdés
Kb. három hónapja a két igencsak öreg, lány teknősöm (nem tudom mennyi idősek, a nővéremtől kaptam őket, neki már kicsi korom óta megvannak) elkezdte marni egymást, szó szerint. Inkább a nagyobbik terrorizálta a kicsit, ha kimászott előle a sziklájukra, onnan is lerángatta, és nem engedte el. Kénytelen voltam különrakni őket, viszont most a nagyobbik, aki maradt az üvegakváriumban, állandóan fent van a sziklán, és mikor lemászik, elkezdi kaparni a fejét, mintha vakarózna. Orvoshoz nehezen tudnám elvinni őket, mivel kocsival is másfél óra oda az út, viszont nagyon aggódom a nagyobbik viselkedése miatt. Mi baja lehet? Utánanéztem, de nem írnak a szaklapok sem arról, hogy egyik napról a másikra nekiesnének a másiknak, a vakarózás pedig új dolog, abban nem vagyok biztos, hogy talán a vizébe került valami szennyeződés, és azért csinálja... Nagyon tanácstalan vagyok, kérlek, ha tudtok írni bármit ezzel kapcsolatban, írjatok! Köszi előre is!

2014. máj. 10. 09:15
 1/6 gagamama ***** válasza:
100%
Szia. Lehet hogy kicsi nekik a hely vagy jobb lenne ha mind a 2-nek lenne egy köve így nem tudnának rajta veszekedni. A bőre meg lehet hogy azért viszket mert megsérült vagy koszos a víz vagy csak viszketett neki a feje.
2014. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Szegény teknősök...

Érteni kellene hozzá, nem csak úgy befogadni.

Ha került valami a vízébe, vedd ki a teknőst, most ki az akváriumot.

mivel eteted? Hőfok? szürő? Mekkora akváriumban van?

2014. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a választ, sajnos nagyobb helyet már nem tudok biztosítani nekik, de másik követ beteszek, hátha azt is használják, bár mikor kettő volt bent, akkor is folyton csak az egyiken ültek...


2. Köszönöm a választ, meg a kedves beszólást...

Kivettem a teknőst, kimostam az akváriumot, rendesen kiöblítettem, bár nem szoktam fertőtlenítőt használni, mert félek, hogy nem sikerül maradéktalanul lemosni, és árthat, de azután is csinálta, pedig eddig nem volt ilyen.

Tüskés bolharákot kapnak, időnként fehér halat, csak azt eszik meg. A vízmelegítő, nem tudom, mennyire megbízható, huszonkét fokra van állítva. Ha jól emlékszem, ez az akvárium 90x140-es, az előző, amiben kaptam őket, 50x80-as volt, az megrepedt, ezért cseréltük le, és ebben vannak már nagyjából három-négy éve, vagy még régebben, és eddig nem volt probléma velük. Most a kisebbik az etetőjükben van, ami nagyjából kétharmada az akváriumnak, és nyugodt, jól megvan, de mikor átrakom a nagyobbikat tisztítani, újra nekiesik a kicsinek.

2014. máj. 12. 01:36
 4/6 saku28 válasza:

Általában a teknősök nem társas lények, nem is igazán szeretik ha a területükön másik teknőc is van. Semmi meglepő nincs ebben, nekem is van ismerősöm aki kiskorukban kettőt vett, hogy "ne legyenek egyedül", most meg kénytelen külön tenni őket, mert egymásnak esnek. Az én tekim néha még a vízkeringetőre is haragszik amiért "elfoglalta a helyét". Valószínűleg eddig is csinálták ha együtt voltak tartva, csak van aki nem veszi külön őket akkor sem ha összeverekednek.

A vakarózás meg szerintem természetes. Az enyém kiskora óta néha "megvakarja" a fejét, és általában olyankor amikor valamiért jobban hámlik, vagy buboré birizgálja a buksiját. Viszket neki, ennyi. Én kérdeztem orvost róla, ő szerinte sincs ebben semmi rossz amíg nem csikarja meg magát, bár ennek kicsi az esélye szerintem. Azért egy alapos citromleves fürdő az akváriumnak nem fog ártani, de ha még mindig aggódsz egy telefont megér az állatorvossal.

2014. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha verekszenek csak külön tartsd őket (az enyémek 10 év után vesztek úgy össze h a húsos láda oldalát széttörték azóta külön ládájuk van de a szárazföldön puszi pajtások csak egy vízbe nem lehetnek) a vakarózás lehet sérüléstől, vagy csak vedlik (az enyémek is szoktak) meg ne csak az akváriumba tartsd őket tedd ki őket a lakásba hadd sétáljanak (etetés után rögtön ne mert a lakásba piszkít, de amúgy nem )
2014. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(5. vagyok) adhatsz nekik gyümölcsöt is ha elfogadják (pl. banán, narancs) meg ha főzöl akkor nyers csirkemell kockákra vágva vagy más nyers húst csak vágd apróra
2014. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!