Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon szeretnék állatot...

Nagyon szeretnék állatot tartani, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy cuki legyen. :D Aztán az, hogy ne legyen olyan drága az etetése meg fenntartása, és ne legyen túlságosan igényes. Persze törődnék vele nagyon is, és mindent megtennék, hogy jól érezze magát a bőrében, csak hát vannak anyagi kereteim. Teknős és gekkó között vacillálok. Első gondolatom a kígyó volt, de nagyon irtózom az egerektől, szóval... meg 20 éves létemre még sosem volt háziállatom, és nem biztos, hogy pont egy kígyóval kellene kezdeni. :D Sok jót hallottam a leopárdgekkóról és a pézsmateknősről. Nem tudom, hogy ezeket párban érdemes-e tartani, illetve hogy mennyi kiadás lesz az alapok megteremtésénél, illetve utána havonta mennyi pénzt és energiát kell ebbe belefektetni. Amúgy mindenképpen ilyen hüllőfélére gondoltam, mert nem hangos és nem büdös. Nem büdös, ugye? :D Köszönöm előre a válaszokat!
2014. júl. 23. 09:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben utána olvasgattam, és a teknős mellett döntöttem! :) Kíváncsian várom a tapasztalatokat!
2014. júl. 23. 10:09
 2/4 anonim ***** válasza:

No, én pont ezen két állat filóztam anno hónapokig. Közben olvasgattam mindkettőről, jártam az állatkereskedéseket, megfigyeltem őket stb.

Végül én egy pézsmateki mellett döntöttem. A teki nappal aktív, jön megy úszkál, vidámkodik, míg a leopárdgekkó éjszakai állat, így ők nappal inkább pihengetnek. Szóval több élményt jelent számomra a teknős ebből a szempontból. Persze vannak éjszakai lámpák, amivel jól meg lehet figyelni a gekkókat is, és ez is nagyon érdekes, de én nem vagyok éjjeli bagoly, úgyhogy nekem jobb a teki. Büdösnek egyik sem bödős, ha normálisan gondozod őket. Teknős esetében fontos az akváriumi szűrő, és időnként a részleges vízcsere. gekkónál pedig a fűtés. A tekit fagyasztott hallal az igazi etetni, gekkónak élő állat kell, lisztkukac, tücsök stb. Nekem egyikkel sincs gondom, de ha pl. elutazok és valakit meg kell kérnem az etetésre, nem biztos hogy mindenki szívesen babrál lisztkukacokkal, csótánnyal vagy tücsökkel. A pézsmateki simán tartható egyedül, sőt szerintem úgy jobb, sok problémát el lehet vele kerülni. A leogekkónál jó az egy hím és két három nőstény csoport.

Mindkettő állat esetében kell az alap technika, szerintem nincs nagy különbség árban. Szóval ne ez döntsön. Ja igen, a pézsmatekit nem nagyon kell/lehet kézbevenni, a leopárdgekkó viszont kifejezetten jól tűri. Ez a te habitusodtól függ, mennyire fontos ez neked.

Szóval felsoroltam itt pár szempontot, elmondtam én mit gondolok, a döntés a tiéd :) Lehet kicsit sokat írtam, bocsi a regényért :)

2014. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja közben most fogtam fel, hogy már a teki mellett döntöttél :) megvetted már az akváriumát? Hány tekid lesz? Ne etess száraz teki tápokkal, a fagyi hal a legjob. Legyen mindenképp valami növény, gyökér stb. amin fel tud mászni könnyen levegőért. A pézsmateki nem egy nagy úszó. Ja és ne az akváriumban etesd, elkerülendő a víz gyors koszolódását. Egy kisebb tálban stb. akváriumvízben a legjobb etetni. Lehet pár napig nem fog enni, de előbb utóbb megszokja, hogy kiveszed és szépen fog eszegetni.
2014. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pedig nem kell félni a kígyóktól:) én 21 vagyok... kissrác korom óta tartottam minden féle dolgot.egér, nyúl,hörcsög, pinty,papagáj, teknős... de a kígyó a legjobb állat:) nem büdös (egér, hörcsög.. még heti 1szeri takarítás mellett is) nem hangos, és nem szemeteli tele a szobát mint a madarak (amikor hajnali 6kor már ordibáltak, hiába le volt takarva a kalitka)


el lehet menni nyaralni is mellette akár 2-3 hétre is ( 7-10 naponta esznek az idősebb gabonáim, de amikor vedlenek az néha 2 hétig is eltart.. és ilyenkor se táplálékot nem vesznek magukhoz, de még inni se jönnek elő)


a hátránya hogy nem egy fogdosni való állatok... stresszeli őket a basztatás, de én mindig jobban szerettem nézegetni az állatokat mint taperolni őket.. nem vagyok egy kutyás-macskás :)


szóval szerintem ne add fel a kígyós dolgot :) én is 1el kezdtem, aztán most már van 5 :)

2014. júl. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!