Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért érzem úgy hogy már nem...

Miért érzem úgy hogy már nem kell a teknősöm?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve nálam van a sárgafülű ékszertekim. Nagyon vágytam rá annak idején, és nagyon sokáig gondoztam nagy odafigyeléssel, mintha egy kutyáról kellett volna gondoskodnom, rá is annyi időt szántam. Persze akkor kicsi volt és aranyos, most ahogy megnőtt (meg én is) belátom, hogy nem sok mindent vele kezdeni.Persze ugyanúgy gondozom, csak nem mindig teszem szívesen, mint régebben. Csak van az akváriumban, én meg etetem meg takarítom a helyét. Egyre inkább teher mintsem "haszon". Szeptembertől ráadásul kollégista leszek, csak hétvégente fogok hazajárni, a szüleim fogják gondozni. Gondolkodtam rajta hogy elajándékozom a tekimet, mert kicsit ráuntam. De egyszerűen nincs szívem odaadni... Mert nem véletlenül vették a szüleim, akkor nagy szükségem volt egy kisállatra akit gondozhatok és sok emlék köt hozzá. Arra is gondoltam, hogy nem lennék valami jó gazdija, mindig is úgy terveztem hogy "velem fog felnőni" ami tudom hülyeség, de..:D És hogy az sem járja hogy megkapom és pár év múlva ráunok és az a megoldás ha odaadom. Tudom ez csak egy teknős, de éppolyan érző lény. Nem tudom mit csináljak vele:/ Normális hogy ezt gondolom? Ti is megtartanátok a helyemben? Más nem un rá?
2014. júl. 26. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Sokan ráunnak a háziállataikra, de a legtöbben maguknak se vallják be. :) Sajnálom, hogy így alakult. Szerintem keress neki egy új, szerető gazdit!:)
2014. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem vagy vegyél erőt magadon és bánj vele tisztességesen, vagy igenis ajándékozd el őt olyannak, aki megfelelően, szeretettel bánik vele, de az hogy bűntudatból megtartod, de nem törődsz vele, az a létező leggonoszabb megoldás tőled.
2014. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha figyeltél volna, leírtam a kérdésben hogy ugyanúgy törődök vele tisztességesen, hiszen rám van bízva. Csak épp tudom magamban, hogy nem olyan jókedvből teszem mint máskor.
2014. júl. 26. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a teki nem túl izgalmas állat, mikor kicsi voltam, volt a családban 2 ékszerteknős, de engem nem kötöttek le (Nem én kértem őket, anyám szerezte be őket valahonnan.), így el lettek ajándékozva. Nekik is jobb volt, mert kerti tóba kerültek. Szóval, ha nagyon nincs kedved tovább gondozni, meg amúgy is kollégista leszel, akkor keress neki egy jó gazdit, ahol jól érezheti magát. Felelős állattartóként ez a helyes megoldás, amennyiben nem tudod/szeretnéd őt tovább tartani.
2014. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs mihez kezdek majd vele, de a válaszok jól jöttek, köszi!
2014. júl. 26. 23:53
 6/6 anonim ***** válasza:
szia hol laksz szívesen befogadnám a többi 9 ékszerteknősöm közé! :D
2014. júl. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!