Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy kaméleont és...

Szeretnék egy kaméleont és utánaolvasgattam a neten a tartásának és azt nagyjából tudom is de akik már tartanak régebb óta kaméleont azért írnátok tapasztalatokat? Illetve válaszolnátok néhány kérdésemre? (:

Figyelt kérdés

azal én eddig ott tartok h tudom hogy mekkora terrárium kell és kettő, 1 kicsi meg egy nagy , tudom hogy 2 lámpa is kell nekik egy fűtésnek egy meg a D-vitamin miatt ,ezekből hány wattos kell? A nagy akvárium 45x35x80 méretű ( a kicsit azért nem írom mert a kaméleont egy kicsi terráriummal kapom)

a napozó helyet a lámpától kb milyen magasságban kell elhelyezni ?

Egy kompakt fénycső elég lenne neki fűtésnek?

Ti mennyit adtok neki enni? honnan tudom ezt belőni h mennyit kéne neki adnom éppen ?


Az hogy nekik nem kell külön vizet betenni is tudom mert hogy a párásítás közben spriccelt vizet nyalogatják le növényekről és a terrárium faláról de mi lenne ha tennék be egy olyan itatót ami folyamatosan csöpög egy fa deszkára vagy valamire ?


Érdemes lenne a fenti és az alsó réteg hőfokát mérni?


Ti milyen gyakran takarítjátok a terráriumot?

Nagyon büdös lesz egy hét alatt?


Amúgy olyan vizel aminek 0 a keménység és a ph-ja is azzal lehet párásítani?Ion cserélt vízre gondoltam mert talán nem kellene olyan gyakran vízköveznem a terráriumát



Ha valaki segítene nagyon megköszönném és megy a zöld kéz is :)


2014. aug. 11. 09:22
 1/7 Zsolti75 válasza:
51%
Ne emeld a lábátol fogva mer leszakad! Sok sikert :)
2014. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Èn nem vaagyok tapasztalt, tegnap kaptam egy kamit terráriummal együt, de tudok néhány kérdésedre válaszolni. :)

Ha kicsi, kőlyök kamit kapsz akkor naponta 3-4 kicsi szöcske elég neki. Az itatást én uy csinálom hogy lenyalogatja a novényről igy természetes neki bár elvileg egy kis tálkàbol is rá lehet szoktatni ivásra.

A lámpákkal kapcsoltatban nem tudok segiteni sajnos mert mindenhol mást irnak... :/

A terrárium alját ha kiszeded mindig a kakit akkor akár 1 hönapig is elég. Amugy az alajának javaslom hogy rakj tőzeget vagy kókuszdiórostot ;) remélem segitettem! ;) sok sikert! :)

2014. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem mondtam hogy a kajáját vitaminozni kell külömben gyenge lesz és eltörhetnek a csontjai!
2014. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi ez sokat segített:)
2014. aug. 17. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor oké! :)
2014. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Infralámpából 50 wattos, a D-vitaminosból 20 wattos az ideális. Azt, hogy mennyit adj neki enni kitapasztalod, de fontos, hogy mindig panírozd be kálciumba az eleséget. Hamar megunja, ha csak tücsköt kap. Adj neki változatosan, tücsköt, sáskát, lisztkukacot. Az is lényeges, hogy ne legyen túl nagy a táplálékállat, mert képes tőle megfulladni. Kb akkora legyen, mint a szája szélessége. Nem szereti ha koszos a terrárium, meg hamar be is büdösödik. Heti 1x célszerű takarítani. Figyeld a párát! Legyen mindig optimális. Ha vedlik, ne nagyon párásítsd túl a helyét, mert kialakulhat bőrfertőzés.
2014. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 flowers55 válasza:
Ha még mindig nem vagy biztos valamiben ez egy elég jó honlap: [link]
2014. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!