Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleonról szeretnék néhány...

Kaméleonról szeretnék néhány kérdést feltenni izzóval kapcsiban?

Figyelt kérdés

Ez a két izzó jó és elég neki?

repti sol 10.0 UVB 15 watt

repti zoo repti day light lamps melegítő lámpa 50 watt


A két lámpa/égő egész nap kell hogy égjen neki?Vagy csak napközben vagy lehet csak este?vagy csak nappal és este nem?és nyáron is kell-e ezeket a lámpákat használni?


Válaszokat köszönöm


2013. febr. 17. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kaméleon, de a 10-es az már sivatagi izzó, tehát alapvetően sok.

Day light meg sztem pénzkidobás, sima villanykörte jó neki melegítésnak, egy teraszos kialakítással majd ő eldönti milyen közel megy hozzá, mennyire kell neki a meleg.


Égő nem éghet egész nap/este, de fűteni, főleg télen bizony egész nap kell (vagy nem, nyilván hőmérséklet függvénye télen-nyáron), arra célszerű valami fűtőszálat venni.

Uvb sugárzásból akár már napi negyed óra is elég a vitamintermeléshez, de azért nem árt picit többet égetni.

2013. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

sisakos kaméleon.

És elég neki csak a 15 watt-os uvb? mert az eladó azt mondta hogy az is melegít.

2013. febr. 17. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam egy 13 Wattos repti glo 5.0 volt a feje fölött 2 évig, és egészséges volt a kaméleon, de én utána eladtam. Jó nagyra nőtt.


Ez nem fűtötte be a terráriumot, kívül volt a tetején, mert különben a kaméleon belemászott volna a lámpába. Ő mindig a fény felé megy, és nem érzékeli a forróságot, így képes akár megsütni is a fejét is ha van rá lehetősége. A terrárium teteje rácsos volt, és kívülre tettem a lámpát.


Belül meg volt egy fűtőlap, és az befűtött.


Meg volt még egy sima izzó a tetején, hogy több fény legyen, és szobai futókát raktam bele növénynek.

2013. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a fűtőlap elég hamar tönkrement, lehet kapni pl exo terra fűtőkövet, utána olyat vettem, az jobb, az még nem döglött be.
2013. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ilyen a fűtőkő, ez egy jó cucc

[link]


30 foknál nem lesz melegebb sosem

2013. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyen az izzó

[link]


Egyébként nem tudom merre laksz, de pl a westendbe a földszinten baloldalt van a Kutsera díszállat, és ott árulják ezt az izzót is meg a fűtőkövet is, de ott kicsit drágább, úgy emlékszem.

2013. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!