Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Siklò teljesen ártalmatlan?

Siklò teljesen ártalmatlan?

Figyelt kérdés
Az udvarban találtam egyet, a járdánk között van egy kis rès ès oda bùjt be. Van 3 kistermetű kutyánk, veszèlyes lehet rájuk nèzve ? Tudok tenni valamit ? Pl kicsalni,megfogni vagy akármi ?

2014. aug. 18. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább a kutyák veszélyesek a siklóra nézve. Egy kampós végű bottal ki lehet halászni, zsákba vagy vödörbe tenni és elvinni egy vizes területre.
2014. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmatlan. Max a kutyák fogják bántani, nem fordítva.
2014. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Azért a siklós is tudnak magukra vigyázni.Bár három nagyobb kutya egy átlagos siklót biztosan hamar a hidegre tesz.Viszont így látatlanban nem tudom az ország melyik részén élsz,érdemes megnézni a sikló pupilláját ha kerek ártalmatlan de ha hosszában csík akkor mérgező fajtába tartozik.
2014. aug. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármas. Mérgező sikló nincs Magyarországon!
2014. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban sikló akkor aligha veszélyes a kutyákra. Viszont laikus nehezen különbözteti meg a viperától. A keresztes vipera 60 centi körüli szürkés vagy drapp esetleg fekete kígyó,vágott pupilákkal és jellegzetes mintázattal a hátán. Ha a füle helyén sárga folt van akkor vízisikló ami full veszélytelen. Am M.O melyik részén laksz mert a viperák csak foltokban fordulnak elő néhány helyen(Északi-középhegység és Dél-Dunántúl elsősorban)
2014. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 $$$$$ ***** válasza:
Ha sikló akkor nem veszélyes. Megfogni megtudod ha kijön akár kézzel is. De biztos hogy sikló? Nemtudsz feltenni képet?
2014. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Alföld :D siklò volt az szerintem, kerestem ròla kèpeket ès mintha ugyanazt láttam volna. Kèpet sajnos nem tudtam kèszìteni :( de napok òta nem látjuk.
2014. aug. 23. 03:15
 8/9 $$$$$ ***** válasza:
Akkor ok:). A sikló nembánt.:)
2014. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hátsóméregfogas siklók valóban veszélyesek, brutál a méreg, amit termelnek. De hazánkban nem él ilyen fajta
2016. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!