Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mikre kell ügyelnem, ha...

Mikre kell ügyelnem, ha sárgafülű ékszerteknősöket szeretnék?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam, de félek, hogy valamit el fogok felejteni! Ha lenne valaki olyan kedves, hogy leír mindent, azt nagyon megköszönném! :)

Amúgy kettőt fogok venni, a biztonság kedvéért, nehogy magányosan érezzék magukat.:) És megköszönöm a linkeket is, de szerintem a "leghíresebbeket" már olvastam.

Mégegyszer köszönöm!:)


2010. jan. 15. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Anyukámnak is voltak égszerteknősei, meg most a barátnőmnek is. Azt tudni kell hogy a teknősök nem társas lények és jobban szeretik a magányt, és ha nem piszkálják őőket persze ez nem azt jelenti hogy kisem kell venni az aquáriumából. Nem fontos az hogy kettő legyen mert legalább egyszer biztos összeverekednek majd. Általában halakat kell nekik venni meg vitaminporokat, és égszer teknős eledelt, valamint szárított halat. Ezeket a kisállat kereskedésekben megkaphatod! 4-5 naponta kell cserélni a vizét. Minnél nagyobb aquáriumban tartod annál nagyobbra fog nőni.A páncélját naponta vagy 2naponta lekell "sikálni" körömkefével. Ja és vigyázat, szeretnek harapni :D Sok sikert ;)
2010. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én egy állatkereskedésben dolgozom, és szeretném cáfolni az előttem szólót, az etetéssel kapcsolatban.Nekem egy 10 és egy 1 éves tekim van.Csak természetes eleséggel etetem őket.Lisztkukac, gyászbogár lárva, apró csigák (élő),kagylóhús,pulykaszív, guppik, dániók , barna tücsök,vörös szúnyoglárva (élő) és az elmaradhatatlan átokhínár.Még soha nem volt szükségem vitaminokra.Ezeket minden állatkereskedésben lehet kapni.
2010. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a vásárlásnál szükséges feltételek:

a teknős normálisan ússzon ne féloldalasan

páncélja nem puha, és nincs rajta deformálódás

a szeme tiszta, élénk

legyen aktív.

2010. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!