Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől van kis ékszerteknős...

Hópihe22 kérdése:

Mitől van kis ékszerteknős vize csere után 2 nappal kegyetlen büdős? Van benne kavics metilin kék antiklor. Sajnos csak ott eszik benne máshol nem . Mit lehet tenni ellene hogy ne leegyen olyan büdös?

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
az én tekijeim vize két nap után már piszkos, de büdösnek nem büdös. próbáltad már úgy hogy semmit nem tettél a vízbe? tehát csak színtiszta vízben volt a teki?
2014. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van három teknősünk. Kettő kb 13-14 éves, harmadik kb 10-11.

Szerintem az eledel, amit esznek az itt a bűnös. Eleve a vízbe potyogtatott ételt eszik ezek a jótét lelkek, gondolom a nagy önfejű kapálódzásuk következtében az étel egy részét eleve észre sem veszik, a vízben meg kezd felbomlani. Ami büdös. Na most ha ez a vízben bomlás büdös akkor nem akarom elképzelni, hogy mi zajlik a páncél alatt :-D :-D

Szóval ez az én teóriám, szerintem sokat nem tudsz ellene tenni, mert amiezt a leullepedett kkaját megenné, azt a tekik eszik pikk pakk meg :/

2014. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

próbáltátok áttenni addig amíg eszik egy vödörbe vagy nem tudom ahol ugyanúgy van víz és száraz rész?


milyen szűrés van benne?

mekkora a teki és mekkora a terráriuma?

mivel eteted?


amúgy a metilinkék nem ér semmit mert az mindent kifertőtlenít a vízben !

De a megfelelő szűréshez eleve kellenek szűrőbaktériumok


szt javaslom hogy hagyd el a metilinkéket meg az ilyen vackokat mert többet tudnak ártani mint javítani!

2014. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkepp szoktasd at egy kulon lavorba amig eszik. Ha meg elsore nem eszik ne aggodj azert nem fog ehen pusztulni es idovel ha ehes lesz megeszi ott ahol adod :) ez tenyleg nagyon sokat szamit. Ezt ha sikeresen vegretudod hajtani es meg egy tisztito rendszert is teszel belle akkor mar nem lesz budi biztos vagyok benne! Ja es a vizhomerseklete is befolyasolya mert ha pl 28 fokos a vize az hamarabb romlik meg algasodik minta a pl 23 fokos. Nekem egy eves a tekim es 23 fokos a vize telen nyaron.
2014. szept. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Próbáld ki az aljzattisztító. Kiszívja az akvárium alján a megmaradt ételmaradékot és minden üledéket. Lehet hogy egy kicsit drága de rengeteg idős és pénzt spórolsz meg vele. Mivel nem kell vödröket cipelgetni minden egyes víztisztításkor.Az üledék a tisztító tartályába marad még a kitisztított víz visszakerül az akváriumba. Eddig a teknőseim kis akváriumba voltak és így is macerás volt az egész vizet lecserélni háromnaponta. De egy hete nagyobb akváriumot kaptak és az már egy kicsit dúrva lenne állandóan lecserénli az egész vizet. Amióta használom elég hetente egyszer részleges vízcserét csinálnom. Nekem bevált. Mostmár sokkal egyszerűbb az akvárium karbantartása. De ezen kívül természetesen van a vízbe még belső szűrő is.


Link: [link]

2015. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!