Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SÜRGŐS! Mi lehet a bajuk?...

SÜRGŐS! Mi lehet a bajuk? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Van 3 ékszerteknősöm és olyan mintha téli álmot aludnának.A teknősök alszanak téli álmot??Mert nem tudom h mi lehet velük mert csukva van a szemük és nem nyitják ki csak néha megmozdulnak.Meg kb 3 naponta esznek.Mi a bajuk????
2010. jan. 19. 14:29
 1/8 anonim válasza:
semmi, téli álmot azt alszanak, vagyis ilyenkor kicsit lustábbak.
2010. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy túl hideg a vízük, azt nem szeretik, lelassulnak tőle.
2010. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A víz kb hány fokos legyen???
2010. jan. 19. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam 24 fokos, de az én tekim is állandóan alszik. Szerintem ezek inkább éjjel aktívabbak.
2010. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik szárazföldi teknős alszik téli álmot. Ez elsősorban a származási helyétől függ. Amelyik teknős északabbra él, az egészen biztos alszik, amelyik viszont délen, az nem biztos.De szerintem semmi bajuk,egyébként a teknősök elég lomha állatok . :D
2010. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ékszerteknősök NEM szárazföldi, hanem melegkedvelő vízi állatok, viszont ha van hová kimászniuk napozni (melegítő lámpa alá), akkor biztosan nem alusszák végig a telet. A legjobb erre a célra a jól kifőzött (fertőtlenített) fadarab.
2010. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha meleg vízben tartod őket, eteted őket rendesen, és van napfény, akkor nem alszanak téli álmot, amúgy szoktak... az enyémek sem aludnak...ha hideg a vizük, attól tényleg lelassulnak, mert a meleg vizet szeretik.a kisebbeknek oylan 28°C kell, a nagyobbaknak szobahőmérsékletű elég, és fontos hogy tudjon napozni.
2010. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen az ékszerteknősök alszanak téli álmot, kérj tanácsot az állatorvostól vagy nézz utána

nekem a teknőseim 4 éve minden télen a pincében 10-13 fokos vizben és levegőben sötétben alszanak 4-5 hónapot és így jó nekik. egészségesek

2010. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!