Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meddig fog még aludni a...

Meddig fog még aludni a tekntsöm? Már 3-om hónapja alszik. Ez a teli álom. Ugye?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én nemis tudtam h a teknős is télen alszik:O nekünk 2 van de ők nem :O erre kiváncsi leszek énis:O (bocsi az off-ért :$ )
2010. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. én ugy tudom hogy a viziek nem alszanak...szárazföldi vagy milyen tekid van?
2010. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hol tartod? Ha alacsony hőmérsékleten, pinében, kerti tóban (benne homok, iszap), akkor addig, amíg felmelegszik az idő.

Ha a lakásban, akváriumban, akkor szerintem elpusztult. Sajnálom.

2010. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
pinében=pincében
2010. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nos, a teknősöm fajtája: Sárgafülű ékszerteknős


OK, amiért nempusztulhatott el: Ha beleteszem a vízbe, kinyissa a szemeit, körülnéz, és alszik tovább.... XD

2010. febr. 26. 09:32
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és a szobánban tartom, külön kis terráriummal! :) És ott kb 22-23 fok körül van a levegő! :)
2010. febr. 26. 09:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor valami nem kóser. Teknős szobahőmérsékleten nem alszik téli álmot. Illetve próbálkozik vele, de nem szabad hagyni. Évről évre gyengébb lesz, és egyre nehezebben ébreszthető fel. Olvass utána, ez nem vicc- én is veszítettem már így el csillagos teknőst :( Egyébként április elején szokták őket felébreszteni- meleg vizes edényben
2010. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké, kösz szépen, de milyen meleg vizes edényben? Nagyon meleg vagy milyen? Június 14.-én jön az állatorvos beoltani a kutyáimat. Akkor elég megkérdeznem tőle? Vgay inkább hamarabb? Már hívtam őt telefonon ezvégett de aztmonta hoy csak téli álom!
2010. febr. 26. 09:45
 9/14 anonim ***** válasza:
9.25-ös vagyok. Nekem vörösfülű volt. Semmiképp nem normális, amit csinál. Most azonnal állatorvos, el kell vinni, szerintem beteg. Én arra tippelek azok után, amit írtál, hogy D vitamin hiánya van. Fel fog puhulni a páncélja és elpusztul. Nekem is volt ilyen, de ha idejében kezelik, akkor rendbejön. Az enyém D vitamin injekciókat kapott. Ez gyakori, ha nem jól etetik a teknőst. Semmiképp ne várd meg a nyarat. Törölközőbe bugyolálva kell szállítani és berakni a pulcsid alá a melledhez, nehogy megfázzon. És ha mód van rá, nem tömegközlekedéssel.
2010. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát, van még egy tekim ugyanúgy sárgafülű és az mér lassan 2 éve megvan. Semmi baja sincs! :)
2010. febr. 26. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!