Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A gabonasiklóm talált egy...

A gabonasiklóm talált egy rést a terrárium háttérben 1 hete, és elbújt, nem hajlandó előjönni. Hogyan csaljam elő?

Figyelt kérdés
8 hónapos kb a sikló. Napos egérrel próbáltam előcsalni, de megijedt. 2 hete van nálam. Az egeret ott hagytam éjszakára, azt megette, de visszabújt. Sajnos meleg sincs, a szobámban fix 21 fok van, ennyi van nála is, hiába sóztak rám egy 40w-os melegítőlámpát, hogy az majd jó lesz neki, semmit nem fűt. Most úton van egy 60w-os, de 1 hét kb mire megérkezik.

2014. okt. 24. 16:20
 1/4 anonim válasza:
A 40w-os égő is sok neki, nem hogy, még a 60w-os! Én csak annyit tudok ajánlani hogy, a következő etetésnél este maradj fenn és várd meg amíg előjön. Majd akkor elkapod. Aztán torlaszold el vagy tömd be a lyukat, és készen is vagy!
2014. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ÓcsajiHunter válasza:
Pont hogy kell neki egy sotetebb huvosebb hely ahol eltud bujni ez nagyon fontos nekem kiralypitonom van es o is elszokott bujni es este aktivabb en 28-32 fokra futom fol 50 es egovel minden este kiveszem hogy kezes legyen etetes elott kiveszem egy 5 percre hogy aktiv legyen es kb egy ket percen belul msr halott az eger. Nem tudom hany fok kell a kigyodnak de nezz utana mert fa felfazik abbol baja is lehet. :)
2014. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ÓcsajiHunter válasza:
Otthoni tartásra is kiválóan alkalmas, igénytelen faj lévén kezdő tartóknak is ajánlott. Több állat is tartható együtt, nem bántják egymást. Egy családi ház páratartalma és melege megfelel neki. Tenyésztők körében vita van a teleltetés szükségességéről, az biztos, hogy azok az állatok, melyek telelnek, kiegyensúlyozattabbak, betegségekre kevésbé lesznek fogékonyak. A teleltetéséhez 10 °C körüli hőmérsékletet kell biztosítani és mindezt zaklatás nélkül. Tavasszal a pihentetett példányok intenzívebb párzási aktivitást mutatnak, fészekaljuk általában több tojást tartalmaz, azok kelési aránya kedvezőbb. Tojásrakás és vedlés előtt nem fogad el táplálékot. Minimum 80×50×50 cm-es úgynevezett szavanna-terráriumot célszerű berendezni számára. Az ideális nagyságú helye a 100x40x50 cm-es (HxSzxM) dróthálóval és szellőzővel ellátott terrrárium. A terrárium átlagos hőmérséklete 25-28°C, de a napozásra szánt terület felmelegedhet akár 33 °C fok hőmérsékletre. Ha kiskorában kerül a tulajdonosához gyakran kézbe kell venni és ezáltal könnyen megszelídül.[2]
2014. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
Embörök fagynak mög az országban, oszt ögy kíjó ilyen fontos, hogy fázik-é?
2015. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!